تغییرات احتمالی در چمپیونزلیگ و لیگ اروپای ۲۱-۲۰۲۰

دو تورنمنت باشگاهی بزرگ اروپا فصل بعد با تغییراتی همراه خواهند بود....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از آاس، اتحادیه فوتبال اروپا چندی پیش اعلام کرد که حق تقدم را به پایان یافتن لیگ ها خواهد داد و برگزاری ادامه لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را به ماه آگوست موکول می کند.

یوفا به همین منظور یورو ۲۰۲۰ را یک سال به تعویق انداخت و قرار است با پایان یافتن لیگ ها از ابتدای آگوست، شاهد ادامه لیگ قهرمانان خواهیم بود که در این صورت دور گروهی لیگ قهرمانان فصل ۲۱-۲۰۲۰ به اواخر اکتبر موکول می شود.

اتفاقی که با توجه به برگزاری یورو ۲۰۲۱ از ۱۲ ژوئن تا ۱۲ جولای ۲۰۲۱ باعث خواهد شد تا به پایان رساندن لیگ قهرمانان با مشکل مواجه شود.

طبق گزارش نشریه تایمز،  یوفا در نظر دارد به همین دلیل، مراحل مقدماتی لیگ قهرمانان را کوتاه کرده یا بازی ها را از حالت رفت و برگشت خارج کند؛ به این ترتیب که در زمینی بی طرف دو تیم یک بازی انجام خواهند داد و برنده راهی مرحله بعد خواهد شد.

طرح دوم این است که با حذف مراحل اول و دوم مقدماتی، تنها بازی های پلی آف با حضور ۱۶ تیم با رنکینگ بالاتر به انجام برسد که در این صورت به دیگر تیم هایی که سهمیه کسب کرده بوند، غرامت پرداخت خواهد شد.

تکلیف ۲۴ تیم حاضر در دور گروهی مشخص شده و تنها باید منتظر هشت تیم باقیمانده بود ولی مشکل بزرگتر مربوط به لیگ اروپاست که تنها ۱۷ تیم سهمیه حضور در مرحله گروهی را کسب کرده اند و تکلیف ۳۱ تیم نامشخص است.

تگ ها


یوفا