تغییرات در آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌ها

به گزارش مدال و به نقل ازخبرگزاری فارس، همه چیز از استعفای ناطق از ریاست فدراسیون بوکس آغاز شد، موضوعی که انتقاداتی را به آیین نامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی وارد کرد ......

به گزارش مدال و به نقل از خبرگزاری فارس، همه چیز از استعفای ناطق از ریاست فدراسیون بوکس آغاز شد، موضوعی که انتقاداتی را به آیین نامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی وارد کرد. 

اسفندماه سال گذشته بود که آیین نامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی به امضای وزیر ورزش رسید و در اختیار روسای فدراسیون ها قرار گرفت، آیین نامه ای که وقتی به پای اجرا رسید اشکالاتش به گونه ای نمایان شد که خیلی ها معتقد بودند تضاد آیین نامه با اساسنامه فدراسیون ها این ابهام را به وجود آورده که وزارت ورزش قوانین خودش را دور می زند.

نکاتی در آیین نامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی وجود داشت که در زمان استعفای ناطق از فدراسیون بوکس اجرایی نشد و همین موضوع باعث شد تا اصلاحاتی در این آیین نامه صورت بگیرد.

یکی از نکات مورد ابهام در آیین نامه انتخاباتی که البته در اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی نیز لحاظ شده است، این است که سرپرستی امور فدراسیون ها بعد از برکناری رئیس فدراسیون، برعهده نایب رئیس است.

ماده 17 آیین نامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی به این موضوع اشاره می کند: در صورت فوت، استعفا و یا برکناری رئیس فدراسیون مسئولیت کلیه امور جاری فدراسیون تا انتخاب رئیس جدید برعهده نایب رئیس به عنوان سرپرست خواهد بود.

ماده ای که در زمان استعفای ناطق اجرایی نشد و وزارت ورزش اصلاح این ماده را در دستور کار قرار داد. 

براین اساس در صورت استعفا و یا برکناری رئیس فدراسیون، وزیر ورزش این حق را دارد تا سرپرستی را برای فدراسیون در نظر بگیرد. حالا این سرپرست می تواند نایب رئیس فدراسیون و یا شخص دیگری باشد که این انتخاب به وزیر ورزش بستگی دارد.

تغییر دیگری که در آیین نامه صورت گرفته این است که نامزدها لازم نیست برای ثبت نام تاییده 5 عضو مجمع را بگیرند.

قرار است آیین نامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی با اصلاحات جدید هفته آینده در اختیار فدراسیون ها قرار بگیرد.

همچنین این پیش بینی صورت گرفته که در صورت تصویب اساسنامه از سوی هیات دولت، آیین نامه جدید انتخاباتی و مطابق با اساسنامه نوشته شود.

وزارت ورزش در تلاش است با نوشتن اساسنامه و آیین نامه دخالت دولت در امور فدراسیون ها را کم کند تا حساسیت مراجع بین المللی در خصوص دخالت دولت در امور فدراسیون ها، از بین برود.

تگ ها


اخبار روز Bundesliga فوتبال