تغییر آموزش داوران اروپا بعد از جنجال در پاریس

یوفا بعد از نیمه کاره ماندن دیدار PSG و باشاک‌شهیر با اتهام نژادپرستی بازیکنان به داور چهارم، تصمیم دارد نحوه آموزش داوران در اروپا را تغییر دهد....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از آنکه این هفته در دیدار دو تیم PSG و باشاک‌شهیر که در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا در پاریس برگزار می شد بازیکنان دو تیم داور چهارم رومانیایی را به نژادپرستی متهم کرده و زمین را ترک کردند تا مسابقه دو تیم فردای آن روز با یک تیم داوری جدید برگزار شود حالا یوفا قصد دارد تغییراتی اساسی در روندهای آموزش داوری در این قاره بوجود بیاورد.

روزنامه انگلیسی دیلی میل در خبری اختصاصی می‌گوید در اجلاس داوران یوفا که ماه آینده میلادی برگزار می‌شود اتفاق دیدار دو تیم PSG و باشاک‌شهیر اصلی ترین مساله ای خواهد بود که درباره آن بحث و تبادل نظر خواهد شد.

یوفا درباره آنچه در بازی دو تیم در پاریس رخ داده تحقیقات را آغاز کرده و بازرسی را به این کار گمارده که یافته‌های خود را برای صدور حکم در اختیار کمیته کنترل‌، اخلاق و انضباط یوفا قرار خواهد داد.

بر اساس خبر اختصاصی دیلی میل، یوفا و کمیته داوران آن قصد دارند برای جلوگیری از جنجالهای آتی و مبارزه با نژادپرستی در میان داوران اروپایی برنامه آموزشی فعلی را با تغییراتی مواجه کرده و آموزشها درباره تنوع فرهنگی و زیستی و از جمله تنوع نژادی را به عنوان بخشی از برنامه درسی آموزش داوری در این قاره اجباری کنند.

تگ ها


یوفا علی داوران