تغییر استراتژی پاری‌سن‌ژرمن در تقابل با ستاره‌ها

ماجراهای انتقال و بازگشت نیمار به بارسلونا، در هفته‌های اخیر جنجال زیادی به راه انداخته و هنوز معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار ستاره برزیلی است اما آنچه مشخص است به تغییر استراتژی مسئولان PSG با ستاره‌های خود برمی‌گردد....

به گزارش مدال؛ سال گذشته در چنین روزهایی بود که «نیمار جونیور» ستاره تیم ملی برزیل به شکست تلخ و حذف از مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی برابر بلژیک فکر می‌کرد. او با خود عهد بست که بازگشتی باشکوه به دنیای فوتبال داشته باشد. درست در همان زمان مسئولان پاری‌سن‌ژرمن با علم از انگیزه بالای نیمار او را به پاریس بردند تا ستاره برزیلی همانطور که خود را از یک زندگی فقیرانه به اوج آسمان‌ها رسانده، آنها را نیز به قله‌های افتخار برساند.

اما پس از روزهای امیدوارکننده، از ماه ژانویه اوضاع برای نیمار تغییر کرد و با سرعت بالا در در سراشیبی سقوط قرار گرفت. مصدومیت‌ها باعث شد او در شب شکست تلخ PSG برابر منچستریونایتد از روی سکوها نظاره‌گر لغزش هم‌تیمی‌هایش باشد. بازگشت او از مصدومیت با شکست برابر رن در فینال جام حذفی فرانسه همراه شد ولی نیمار همچنان امیدوار بود تا با برزیل بتواند در کوپا آمریکا در خانه بدرخشد و فصل تلخش را به فراموشی بسپارد؛ با این وجود مصدومیت در دیداری دوستانه در آستانه شروع بازی‌ها و ترس از تشدید آن باعث شد نیمار از خانه و پشت قاب تلویزیون، به تماشای قهرمانی تیم ملی کشورش بنشیند.

در این بین با توجه به اتمام رقابت‌ها، باشگاه فرانسوی روز دوشنبه انتظار ستاره خود را می‌کشید تا بازگشت خود از تعطیلات به پاریس را به تیم اعلام کند که این اتفاق نیفتاد و غیبت او موجب شد باشگاه بیانیه‌ای تند علیه او منتشر و موضوع را رسانه‌ای کند؛ بیانیه‌ای که در آن به جریمه نیمار اشاره شده بود. زنجیره‌ای از اتفاقات که نشان از تغییر رفتار مسئولان پاری‌سن‌ژرمن  با ستاره برزیلی می‌داد.

در بیانیه بی‌پرده و تند که پاریسی‌ها منتشر کردند چنین آمده بود: «نیمار جونیور موظف به بازگشت برای حضور در فعالیت‌های پیش فصل کنار تیم بزرگسالان PSG بود اما در زمان و مکان مشخص حضور پیدا نکرد. این اتفاق بدون مجوز باشگاه رخ داده. باشگاه از بروز چنین شرایطی متاسف است و قطعاً بهترین تصمیم را اتخاذ خواهد کرد.»

پدر نیمار البته به این اتفاقات بلافاصله واکنش نشان داد و اعلام کرد باشگاه به خوبی از این تصمیم پسرش با خبر بوده و می‌دانسته که جونیور روز دوشنبه به پاریس باز نخواهد گشت. او دلیل این تاخیر را مسائل تبلغاتی بیان کرد و گفت: «باشگاه به خوبی مطلع بود نیمار نمی‌تواند روز دوشنبه بازگردد زیرا ما فعالیت‌های تبلیغاتی و اقتصادی داریم که باید به آنها برسیم، فعالیت‌هایی که موسسه نیمار پنج سال است به انجام آنها می‌پردازد.»

در این بین برخی اعتقاد دارند نیمار با این اقدام، مقدمات جدایی‌اش را فراهم کرده و امیدوار است هرگز مجبور به بازگشت به پاریس نشود و در فصل جدید پا روی چمن سبز نیوکمپ بگذارد تا باز هم کنار مسی به روزهای خوبش بازگردد. با این حال «لئورناردو»، مدیر ورزشی جدید پاری‌سن‌ژرمن، به ستاره تیمش هشدار داده که بهتر است تا زمانی که بارسلونا پیشنهاد نجومی ارائه نداده، طبق دستورات PSG عمل کند. پاریسی‌ها حق دارند مبلغ زیادی برای فروش ستاره خود بخواهند چرا که باید جانشینی مناسب برای او پیدا کنند.

لئوناردو در اینباره گفت: «تنها یک مسئله مشخص است؛ نیمار سه سال دیگر با ما قرارداد دارد. از آنجا که ما برای او هیچ پیشنهادی دریافت نکرده‌ایم بحثی باقی نمی‌ماند. البته ما در مورد او یک پیشنهاد سطحی از سمت بارسلونا دریافت کردیم که رقم پیشنهادی اصلاً مورد قبول نبود.»

بیشتر بخوانید:

درخواست عجیب پاری‌سن‌ژرمن از بارسا برای انتقال نیمار

تگ ها


بازگشت نیمار به بارسلونا پاری سن ژرمن اخبار نقل و انتقالات نقل انتقالات نیمار پاری سن ژرمن بارسلونا لالیگا لوشامپیونه فرانسه فوتبال