تغییر تاکتیک تیم ملی فوتبال صحیح است/ توجه به سرخابی‌ها یکسان است

کارشناس فوتبال ایران با اشاره به عملکرد تیم ملی در دیدار تدارکاتی برابر بوسنی گفت: تغییرات تاکتیکی متنوع می‌تواند کمک زیادی به موفقیت این تیم کند....

حمید درخشان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص پیروزی دو بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بوسنی در دومین حضور دراگان اسکوچیچ در راس کادر فنی خود گفت: کادر فنی تازه وارد تیم ملی ایران نیاز به شناخت کافی از بازیکنان خود داشت. آقای اسکوچیچ از فوتبال باشگاهی ایران اطلاعات کافی دارد اما درباره تیم ملی نیاز به شناخت دقیق‌تر دارد.

پیشکسوت تیم ملی ایران افزود: بازی خیلی خوبی را مقابل بوسنی انجام دادیم. فکر می‌کنم بازیکنان تیم ملی دنبال افزایش بازدهی خود برای ایجاد دید بهتر در کادر فنی بودند. میزان اشتباهات فردی حداقل بود و این موضوع اهمیت زیادی برای موفقیت یک تیم در سطح ملی دارد.

وی درباره تغییر تاکتیکی تیم ملی ایران در بازی با بوسنی نسبت به دیدار با ازبکستان تاکید کرد: بوسنی یکی از تیم‌های خوب در سطح قاره اروپاست. اینکه اسکوچیچ علاقه به ایجاد تغییرات تاکتیکی متوالی دارد نشانه خیلی خوبی است. تیم ملی ایران نیاز به پلان‌های مختلف دارد. من فکر می‌کنم بازیکنان توانستند خودشان را خیلی خوب به کادر فنی نشان دهند. ایجاد چنین تغییراتی ضروری و صحیح است.

درخشان ادامه داد: مهم‌ترین پارامتر موجود در تیم ملی، انگیزه بالای بازیکنان است. این تیم می‌تواند موفقیت‌هایی را در آینده‌ای کوتاه کسب کند.

بازیکن پیشین پرسپولیس درباره اعتراض تنی چند از بازیکنان این تیم مبنی بر تبعیض وزارت ورزش در قبال این تیم تصریح کرد: اکثر تیم‌ها در فوتبال ایران وابسته به دولت هستند. بر کسی هم پوشیده نیست استقلال و پرسپولیس منتظر اقدامات دولتی هستند. این دو تیم ویترین فوتبال هم هستند. شاید بسیاری از تیم‌ها بیشتر کمک می‌گیرند اما سرخابی‌ها به چشم می آیند. من شخصاً فکر می‌کنم نسبت به توقعاتی که از مدیران دولتی برای رسیدگی به دو تیم می‌رود باید بیشتر از اینها به استقلال و پرسپولیس رسیدگی شود.

درخشان در پایان خاطرنشان کرد: لیگ برتر فصل جاری یکی از متفاوت‌ترین تقویم‌های تاریخ لیگ برتر خواهد بود و بازیکنان و کادر فنی باشگاه‌ها باید منتظر هر اتفاقی باشند.

تگ ها


حمید درخشان تیم فوتبال پرسپولیس تیم ملی فوتبال ایران