تغییر قانون استفاده از بازیکن خارجی در ACL

یک رسانه اماراتی از تغییر قانون استفاده از بازیکن خارجی در رقابت های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا خبر داد....

به گزارش "ورزش سه"، در حالیکه مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از امروز آغاز می شود تا چهره تیم های حاضر در مرحله نیمه نهایی مشخص شود، یک رسانه اماراتی از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تغییر محدودیت های حضور بازیکنان خارجی در دوره بعدی لیگ قهرمانان خبر داد.

طبق ادعای رسانه امارات اسپورت نیوز، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۳ سناریو برای تغییر قانون استفاده از بازیکنان خارجی را مدنظر قرار داده است. در حال حاضر هر تیم می تواند ۴ بازیکن خارجی را در لیست آسیایی خود درج کند مشروط بر اینکه حداقل یکی از این بازیکن، دارای ملیت آسیایی باشد.

سناریوی نخست کنفدراسیون فوتبال آسیا بدین شرح است که تیم ها قادر باشند نام تمامی بازیکنان خارجی که در اختیار دارند را در لیست آسیایی خود درج کنند اما قبل از هر مسابقه، مطابق قانونی فعلی نام ۳ بازیکن خارجی به اضافه یک سهمیه آسیایی را در فهرست مربوط به آن دیدار اعلام کنند.

سناریوی دوم نیز بدین شکل است که ۵ بازیکن خارجی و یک سهمیه آسیایی در لیست هر تیم وجود داشته باشند اما برای هر مسابقه مطابق قانونی فعلی، تیم ها از ۳+۱ سهمیه بازیکنان خارجی درون زمین بهره بگیرند. سناریوی پایانی نیز بدین شکل است که هر تیم ۶ بازیکن خارجی را بدون هیچ گونه محدودیتی در هر بازی در اختیار داشته باشد.

طبق ادعای این رسانه اماراتی، نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا به سناریوی نخست نزدیک است. یعنی تیم ها قادر باشند در فهرست آسیایی خود که باید چند روز قبل از شروع مسابقات ارسال کنند، نام تمامی بازیکنان خارجی خود را ارسال کنند اما در روز مسابقه مطابق قانونی فعلی نام ۳ بازیکن خارجی و یک سهمیه آسیایی را در لیست هر دیدار درج کنند و سایر بازیکنان خارجی نیز از روی سکوها نظاره گر عملکرد هم تیمی هایشان باشند.

امارات اسپورت نیز مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی تصمیم نهایی خود را اعلام می کند اما این قانون از فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا اعمال خواهد شد.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا