تفاوت بزرگ بارسلونای کومان با بارسای ۸-۲ تاریخی

بارسلونا فصل گذشته را با شکست تاریخی و خردکننده ۸-۲ برابر بایرن به پایان برد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، فصل گذشته برای بارسلونا با شکستی عجیب و تاریخی به اتمام رسید. بارسا در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۸-۲ مغلوب بایرن شد و وداعی تلخ با رقابت ها داشت و البته سنگین ترین شکست تاریخ ۱۲۱ ساله خود را هم تجربه کرد.

پس از آن بازی، تحولات زیادی در بارسا اتفاق افتاده که مهمترینش اخراج کیکه ستین به عنوان سرمربی و انتخاب رونالد کومان به جای او بود.

مرد هلندی در نشست های خبری خود وعده تغییراتی در تاکتیک بارسا داد و این تغییرات در سه بازی اخیر نیز به چشم آمده است. بارسای کومان برابر ویارئال، سلتا و سویا نشان داد که در سرعت گردش توپ و پرس کردن حریف، پیشرفت هایی نسبت به دو سال گذشته داشته است.

بارسا شب گذشته برابر سویا متوقف شد ولی تا دقیقه پایانی برابر تیمی قدرتمند به عنوان مدافع عنوان قهرمانی لیگ اروپا و نیز تیمی که بایرن را در سوپرکاپ اروپا به دردسر انداخت، پایاپای بازی کرد.

اما یکی از تفاوت های بزرگ بارسای بازی با سویا با بارسای شب شکست از بایرن به میانگین سنی بازیکنان بر می گردد.

بارسا در شب شکست از بایرن متوسط سنی ۲۹.۵ داشت اما شب گذشته متوسط سنی بارسلونا ۲۶ سال بود. کومان پیش از این نیز گفته بود که ترسی از حساب کردن روی جوانان ندارد.

در ترکیب شب گذشته بارسا  با احتساب تعویضی ها، ۵ بازیکن زیر ۲۳ سال حاضر بودند: رونالد آرائوخو ۲۱ ساله، سرجینیو دیست ۱۹ ساله، فرانکی دی یونگ ۲۳ ساله، فرانسیسکو ترینکائو ۲۰ ساله و پدری گونزالس ۱۷ ساله.

از ترکیب شکست ۸-۲ به بایرن نیز تنها لیونل مسی، سرجی روبرتو، جرارد پیکه و دی یونگ در میدان حضور داشتند. کومان با این تیم جوان شده کار دشواری پیش رو دارد ولی او وعده داده است که بارسا را به روزهای اوجش باز می گرداند.

بیشتر بخوانید:

اصرار مدافع بارسلونا؛ از اینجا تکان نمی خورم

تقریبا قطعی، ممفیس دیپای به بارسلونا پیوست

 

 

تگ ها


فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال