تفاوت های مراسم توپ طلا و بهترین بازیکن جهان

امسال همکاری فرانس فوتبال و فیفا برای جایزه بهترین بازیکن سال پایان یافت، دو جایزه جداگانه برای بهترین بازیکن خواهیم داشت ......

امسال همکاری فرانس فوتبال و فیفا برای جایزه بهترین بازیکن سال پایان یافت، دو جایزه جداگانه برای بهترین بازیکن خواهیم داشت.

به گزارش مدال به نقل از طرفداری، لیست23نفره بهترینبازیکن فیفا برای سال2016 در روز جمعه منتشر شد، تنها یک هفته بعد از معرفی لیست30نامزد نهایی توپ طلای سال2016. 

این بدان معناست که امسال کریستیانو رونالدو و لیونل مسی برای دو جایزه فردی رقابت خواهند کرد.

داستان این جدایی چیست؟

جایزه توپ طلا را نشریه فرانسوی فرانس فوتبال در سال 1956 استارت زد، جایی که سراستنلی ماتیوس، این جایزه را در اولین سال برگزاری آن کسب کرد. مراسمی که اغلب به عنوان جایزه بازیکن سال اروپا شناخته می شد. تا سال 1991، این جایزه تنها افتخار فردی در نوع خود بود. در آن سال فیفا جایزه بهترین بازیکن سال را معرفی کرد و از سال 1995 اجازه داد که بازیکنانی خارج از اروپا نیز برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال رقابت داشته باشند

در سال 2010، این دو جایزه توسط فیفا با هم ادغام شدند تا تبدیل به معتبرترین افتخار فردی در جهان فوتبال شود

حال پس از شش سال که چهار بار لیونل مسی چهار بار این جایزه را کسب کرده است و رونالدو نیز دو بار، جیانی اینفانتینو تصمیم گرفته است که دوباره این دو جایزه از هم جدا شوند و به روال قدیم بازگردد.

چه کسانی برای اعطای جوایز رای خواهند داد؟

برای امسال، جایزه توپ طلا توسط رای گروهی ژورنالیست به یکی از 30 نامزد نهایی اعطا می شود.

اما برای بهترین بازیکن سال فیفا، 50 درصد آرا به کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی اختصاص دارد و 50 درصد باقی به آرای عمومی آنلاین و نمایندگان 200 رسانه تعلق می گیرد.

امکان مشاهده دو برنده متفاوت

در سیستم جدید امکان اینکه دو برنده متفاوت ببینیم وجود دارد. آخرین باری که این اتفاق افتاد به سال 2004 باز می گردد. در آن سال، مهاجم میلان، آندری شوچنکو جایزه توپ طلا را برد و رونالدینیو که در بارسلونا توپ میزد، برنده جایزه فیفا شد.

زمان برگزاری مراسم توپ طلا و بهترین بازیکن سال

برنده توپ طلای امسال در تاریخ 13 دسامبر از میان 30 نامزد نهایی مشخص می شود.

بهترین بازیکن فوتبال در سال 2016 نیز، پس از آن که در دوم دسامبر سه نامزد نهایی کسب جایزه اعلام شدند، در تاریخ 9 ژانویه معرفی خواهد شد

 

تگ ها


فوتبال