تفتیان دوصدم ثانیه تا نیمه نهایی ۱۰۰ متر کم آورد

حسن تفتیان با رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه در رده چهارم گروه شش مقدماتی دوی صد متر قرار گرفت و از صعود به نیمه نهایی بازماند....

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات دور مقدماتی دوی صد متر المپیک توکیو امروز در استادیوم ملی شهر توکیو در چند گروه آغاز شد که در گروه ششم حسن تفتیان، سریعترین مرد ایران به رقابت پرداخت.


در ابتدای رقابت گروه ششم، دونده توگویی که در خط دوم قرار داشت، به خاطر خطا از داور کارت قرمز گرفت و از دور مسابقه بیرون رفت.


این در حالی بود که حسن تفتیان در خط یک قرار داشت و با حریفان نامداری باید به رقابت می پرداخت.
بعد از شنیدن صدای شلیک داور، ۸ دونده از کشورهای مختلف با یکدیگر به رقابت پرداختند که در نهایت حسن تفتیان به عنوان چهارمین نفر از خط پایان عبور کرد. او رکورد ۱۰.۱۹ را به ثبت رساند که رکورد چندان خوبی در سطح المپیک به حساب نمی آید.


دونده آفریقایی در این گروه با زمان ۱۰.۰۸ ثانیه در رده نخست قرار گرفت و دوندگانی از ساحل عاج و برزیل دوم و سوم شدند. نفر سوم و بالاتر از تفتیان رکورد ۱۰.۱۷ ثانیه را ثبت کرد.


سه نفر برتر هر گروه به دور نیمه نهایی راه پیدا کردند و تنها شانس حسن تفتیان قرار گرفتن در میان سه نفر برتر دوندگان چهارم کل گروهها از نظر رکوردی بود. این اتفاق هم رخ نداد و تفتیان رکورد پایین تری نسبت به نفرات چهارم سایر گروهها داشت تا او خیلی زود به کارش در دوی ۱۰۰ متر المپیک پایان دهد.
بدین ترتیب حسن تفتیان، آخرین نماینده دوومیدانی ایران در توکیو برخلاف دوره قبلی المپیک حتی تا دور نیمه نهایی هم پیش نرفت و در همان دور مقدماتی حذف شد.

تگ ها


دو و میدانی حسن تفتیان المپیک ۲۰۲۰ توکیو دو و میدانی