تفتیان: دوومیدانی از ورزشکار خالی شده است

سریعترین ورزشکار دوومیدانی ایران گفت: اینگونه نیست که بخواهم به خارج از کشور بروم، اما امکانات فرانسه قابل قیاس با ایران نیست....

وی افزود: برگزاری مسابقات، نیاز ورزشکاران است و قطعاً کمک زیادی به آنها می‌کند. همچنین توجه به ستاره‌ها یک اصل است و اگر از آنها حمایت نکنیم، دوومیدانی را حمایت نکرده‌ایم.

تفتیان درباره میزبانی مسابقات جام امام رضا (ع) و لزوم قبول این میزبانی تصریح کرد: ما با برگزاری این رویداد به ده‌ها ورزشکار داخلی کمک کرده‌ایم. همچنین حضور ورزشکاران خارجی بسیار قابل توجه است. شخصاً دوست داشتم حدادی هم در مشهد حضور پیدا می‌کرد، اما برنامه‌ریزی‌اش به گونه‌ای دیگر بود. به هر حال حضور ورزشکاران سطح بالا مثل حدادی و تفتیان در رقابت‌های داخلی بسیار اثربخش است و اهمیت مسابقات را نیز بالاتر می‌برد.

ملی‌پوش دوومیدانی تصریح کرد: قدم‌ها در دوومیدانی باید یک به یک برداشته شود و نمی‌توان یک شبه این راه طولانی را طی کرد. متأسفانه دوومیدانی خالی از ورزشکار شده است و باید برای پر کردن این کاستی تلاش کرد. 

وی درباره آخرین وضعیت خود گفت: در هفت ماهه اول سال قبل بدترین روزهای دوومیدانی‌ام را تجربه کردم و هیچ حمایتی از من نشد، اما پس از آن در جلسه اول با صیامی صحبت‌های دلگرم‌کننده به میان آمد و این اهمیت دارد. درباره بحث مدلینگ هم باید بگویم با توجه به حجم اردوها و مسابقات نشد که به پیشنهادات مختلف پاسخ بدهم. هدفم این بود که در مسابقات مختلف شرکت کنم تا آماده شوم. به هر حال قول می‌دهم تا قبل از المپیک هیچ کار دیگری انجام ندهم. 

تفتیان درباره اردوی خارج از کشور خود اظهار داشت: واقعاً اینگونه نیست که بخواهم به خارج از کشور بروم. در ایران راحتم، اما چیزی که وجود دارد بحث امکانات است که واقعاً قابل قیاس نیست. چیزی که در فرانسه برای من وجود دارد، بحث مربی و همچنین امکاناتی همچون مسابقه دادن و حریفان تمرینی است. اینها باعث پیشرفت می‌شوند. مربی‌ام گفت که در دو سه ماه نمی‌تواند مرا به سطحی بالاتر ببرد، بر همین اساس زمان‌های بیشتری در فرانسه هستم. 

ملی‌پوش دوومیدانی در پایان عنوان کرد: بعد از مسابقات جام امام رضا (ع)، اردوی فرانسه را خواهم داشت و در هشت مسابقه بین‌المللی در اروپا شرکت می‌کنم. روند آماده‌سازی من تا المپیک ادامه دارد.

تگ ها


دو و میدانی حسن تفتیان