تفتیان: شاید سهمیه المپیکی ام باطل شود!

رکورددار دوی صدمتر ایران گفت: من سال قبل سهمیه گرفتم و حتی ممکن است فدراسیون جهانی بخواهد سهمیه های قبلی را باطل کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حسن تفتیان یکی از اولین ورزشکاران ایرانی بود که توانست سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کند و حالا با تعویق یک ساله این رقابت ها حتی ممکن است مجبور شود از اول راه کسب سهمیه المپیک را طی کند.


رکورددار دوی صدمتر ایران که بعد از شیوع کرونا به اردوی خود در پاریس پایان داد، این روزها در خانه به سر می برد و به مردم هم توصیه می کند که ویروس کرونا را جدی بگیرند.


حسن تفتیان، دونده المپیکی ایران درباره تعویق یک ساله المپیک توکیو به خبرنگار "ورزش سه" گفت: فدراسیون جهانی دوومیدانی چند روز قبل از طریق کمیسیون ورزشکاران نظرخواهی را از ورزشکاران المپیکی سراسر جهان انجام داد. من هم مثل خیلی دیگر از ورزشکاران جهان اعتقاد داشتم مهمترین اولویت سلامتی مردم دنیاست و المپیک با شرایط فعلی باید به تعویق بیفتد. با عقب افتادن المپیک حداقل فعلا مطمئن می شویم که به خاطر این رویداد کسی سلامتی اش به خطر نمی افتد.


وی افزود: البته از نظر فنی که صددرصد برای هیچ ورزشکاری تعویق المپیک اتفاق خوشایندی نیست. عقب افتادن المپیک شاید هر ۵۰ سال یک بار رخ دهد و اتفاق عجیب و غریبی است. من از شنیدن خبر تعویق المپیک شوکه شدم و به نظرم این بهترین تصمیم بود. اتفاق بزرگی در جهان رخ داده و برای ۹۰ درصد ورزشکاران شرایط تمرینی و آماده سازی مهیا نیست.


رکورددار دوی سرعت ایران درباره وضعیت این روزها خود گفت: نه در خانه هستم و کاملا این ویروس را جدی گرفتم. در خانه تا جایی که بتوانم با شرایط و امکانات موجود تمرین می کنم. از مردم هم می خواهم که در خانه بمانند.


تفتیان درباره اینکه تکلیف سهمیه های المپیک چه خواهد شد، عنوان کرد: فرصت کافی وجود دارد، اما باید دید بحث سهمیه ها چطور خواهد شد. فدراسیون جهانی گفته به زودی نحوه کسب سهمیه را اعلام می کند. من سال قبل سهمیه گرفتم و حتی ممکن است فدراسیون جهانی بخواهد سهمیه های قبلی را باطل کند. البته به ما گفتند برای کسب سهمیه شرایط آسانتر می شود.
وی در پایان افزود: در مجموع می توانم بگویم عمر ورزشی ما یک سال می سوزد. با این حال موضوع کاملا جدی است و شاید ورزشکاران کمترین صدمات را از کرونا ببینند. امیدوارم هر چه زودتر جهان از دست کرونا راحت شود.

بیشتر بخوانید:

احسان حدادی: حاضرم به جای همه کرونا بگیرم

مربی سابق بولت هم خواستار تعویق المپیک شد

 

 

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ ژاپن دو و میدانی حسن تفتیان دو و میدانی