تفتیان و حضور در مراسم خداحافظی اسطوره سرعت جهان

اسطوره سرعت جهان امشب از دنیای پیست و تارتان خداحافظی خواهد کرد و حسن تفتیان هم این افتخار را دارد که یکی از حاضرین این جشن خداحافظی با شکوه باشد ......

اسطوره سرعت جهان امشب از دنیای پیست و تارتان خداحافظی خواهد کرد و حسن تفتیان هم این افتخار را دارد که یکی از حاضرین این جشن خداحافظی با شکوه باشد.

 

به گزارش  مدال به نقل از  "ورزش سه"، مسابقات دو و میدانی از امشب در لندن برگزار می شود و این مسابقات تفاوت بسیار زیادی با تمام مسابقات جهانی سال های گذشته نیز دارد. مهمترین نقطه تمایز این مسابقات با دیگر مسابقات مثل همیشه اوسین بولت رکورددار افسانه ای دو سرعت جهان است که قرار است در لندن آخرین مسابقه خود را برگزار کند. او پیشتر هم اعلام کرده بود بعد از مسابقات جهانی لندن از دنیای  دو و میدانی خداحافظی خواهد کرد و به شوخی یا جدی اعلام کرده است که مسیر بعدی او فوتبال خواهد بود. در هر صورت رکورددار افسانه ای جامائیکایی دو سرعت جهان که 4 المپیک را تجربه کرده و از این 4 المپیک همه را در ماده های 100، 200 و 4 در 400 متر مدال طلا دارد با تمام افتخارات خود قصد خداحافظی دارد.

او الگوی بسیاری از ورزشکاران جهان بوده و هست تا جایی که کریستین رونالدو در مقطعی تمرینات اختصاصی خود را با او پیگیری می کرد. با این حال اوسین بولت قصد خداحافظی را در 30 سالگی دارد و مسابقه امشب آخرین مسابقه او در مسابقات رسمی و بین المللی خواهد بود. اتفاق مهم برای ایرانی ها حضور حسن تفتیان سریع ترین مرد دو و میدانی ایران در این مسابقات است. تفتیان توانست با کسب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه حضور در مسابقات جهانی لندن را به دست بیاورد و این شانس را دارد تا در شب خداحافظی اوسین بولت با او مسابقه بدهد. در صورتی که تفتیان خوش شانس باشد و قرعه کشی طوری رقم بخورد که او با بولت در یک خط قرار بگیرد این افتخار بزرگ نصیب تفتیان خواهد شد تا در روز خداحافظی بولت با او در یک خط بدود. قبل از این رضا قاسمی هم با بولت از ایران سابقه مسابقه داده بود اما این مسابقه برای کل دنیا و ایرانی ها حساس خواهد شد تا سریع ترین مرد ایران در روز خداحافظی سریع ترین مرد جهان با او به رقابت بپردازد.

تگ ها


اخبار روز دو و میدانی