تقابل‌های استقلال – فولاد/ آبی‌ها به دنبال برد شماره 16

استقلال عصر پنج‌شنبه برای کسب شانزدهمین پیروزی خود مقابل فولاد در لیگ برتر به میدان خواهد رفت....

استقلال عصر پنج‌شنبه برای کسب شانزدهمین پیروزی خود مقابل فولاد در لیگ برتر به میدان خواهد رفت.

استقلال در شرایطی عصر پنج‌شنبه با فولاد بازی خواهد کرد که در 15 بازی از 33 بازی خود با این تیم در لیگ برتر موفق به کسب پیروزی شده است.
به گزارش خبرنگار مدال، استقلال و فولاد عصر پنج‌شنبه در شرایطی برای سی و چهارمین بار در ادوار لیگ برتر مقابل هم قرار خواهند گرفت که در 33 دیدار قبلی دو تیم، 15 بار استقلال پیروز شده و 10 بازی با تساوی خاتمه یافته و 8 بار نیز فولاد فاتح میدان بوده است. در این دیدارها استقلال 42 بار و فولاد 28 بار موفق به گلزنی‌ شده‌اند. آبی‌های پایتخت در تقابل با فولاد 14 بار دروازه خود را بسته نگه داشته‌اند و فولادی‌ها نیز 10 بار موفق به ثبت چنین وضعیتی شده‌اند.
پرگل‌ترین دیدارهای دو تیم 5 بازی با 5 گل بوده است که در دو بازی استقلال با حساب 4 بر 1 از زمین خارج شده، یک بار فولاد چنین بردی کسب کرده و دو بازی نیز با حساب 3 بر 2 به پایان رسیده که یک برد سهم هر کدام از این دو تیم بوده است.
همچنین در 16 تقابل اخیر دو تیم در اهواز، استقلال 7 بار موفق به پیروزی شده، 6 بازی با تساوی خاتمه یافته و 3 بازی با برتری فولاد به پایان رسیده است. آبی‌ها در 5 بازی از 6 حضور آخر خود در اهواز با پیروزی مقابل فولاد از زمین خارج شده‌اند و در 9 بازی اخیر خود با فولاد در این شهر موفق شده‌اند دروازه فولاد را باز کنند.