تقاضای الهامی؛ مثل درخواست علیخانی و مدیری

ساکت الهامی، سرمربی تراکتور پیشنهاد داده حالا که قرار است بازی های باقی مانده لیگ برتر برگزار شود این تیم در بازی های خانگی از وجود ۱۰ هزار تماشاگر با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی بهره ببرد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ستاد ملی مبارزه با کرونا چندی قبل مجوز برگزاری بازی های فوتبال بدون حضور تماشاگر را صادر کرده است و اگر قرار باشد وضعیت تغییر کند باید اطلاعیه جدیدی در این باره صادر شود. در این بین سازمان لیگ باید درخواست حضور تماشاگر  به هنگام برگزاری بازی ها را به ستاد مبارزه با کرونا ارایه دهد و کارشناسان این ستاد بعد از بررسی درخواست و هم چنین مشورت با کارشناسان نظر خود را اعلام خواهند کرد.

اما درخواست ساکت الهامی از سازمان لیگ توصیه چندی پیش فیفا هم بود. اینفانتینو – رییس فیفا چندی پیش در بخشی از پیامی که برای فدراسیون های ملی فرستاد از همه خواست که برای بازگشت تماشاگر به استادیوم برنامه ریزی کنند. در بخشی از این پیام آمده بود:« فیفا به تصمیمی که شما با دولت ها و مسئولین سلامت کشورتان اتخاذ می کنید یا خواهید کرد اعتماد دارد. ما امیدواریم که ابزار ارزیابی ریسک سازمان جهانی بهداشت و دستورالعمل های ما به شما در اتخاذ بهترین تصمیم برای اقدام کمک کند. فوتبال در حال آماده سازی است و شما در کشورهای مختلف در شرف از سرگیری مسابقات هستید. این امر برای ما و همه فوتبال دوستان در سراسر جهان امید به آینده به همراه می آورد. اگرچه ما باید درک کنیم و به تصمیمات متفاوت احترام بگذاریم. به ویژه برای آنهایی که برای حصول اطمینان درباره ازسرگیری به نحوی که برای همه بی خطر باشد نیاز به وقت بیشتری دارند. صبوری و درک بخصوص این روزها بسیار مهم است.من و فیفا از همه شما حمایت می کنیم زیرا یک پاسخ صحیح برای همه موقعیت ها وجود ندارد. هر کشوری وضع متفاوتی دارد. با وجود موقعیت های متفاوت، هیچ کس بهتر از شما بهترین راه فائق آمدن بر این چالش را نمی داند.فراموش نکنیم که همیشه باید جایی برای طرفداران وجود داشته باشد.باید توجه داشته باشیم  در این حین که زمان ازسرگیری را بررسی می کنیم، باید هواداران را نیز به ورزشگاه ها بازگردانیم.ما بدون خستگی به کار ادامه می دهیم اما با حفظ احترام به سمت فرارفتن از این اقدامات موقت حرکت می کنیم و باید اطمینان حاصل کنیم که هواداران به شکل مسئولیت پذیرانه و امن به فوتبال بازمی گردند.»

در لیگ برتر جزیره مدیران برگزاری مسابقات اعلام کرده اند در صورتی که روند رشد کرونا در کشور منفی باشد به گونه ای برنامه ریزی خواهند کرد که در بازی های خانگی دست کم ۱۰ درصد از تماشاگران اجازه ورود به استادیوم را پیدا کنند. در ایران ستاد ملی مبارزه با کرونا اجازه حضور تماشاگران را در برخی از برنامه های تلویزیونی صادر کرده است. همانند عصر جدید و دورهمی. البته با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی. جالب اینکه استودیوی این برنامه ها مسقف است در حالی که سکوی استادیوم ها باز است و به نوعی بهتر می توان فاصله گذاری اجتماعی را پیاده کرد. 

اگر درخواست باشگاه تراکتور از سازمان لیگ با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرایی شود این شرایط را پیدا خواهیم کرد که در ماه های آتی بازی تیم ملی در برابر هنگ کنگ را هم با حضور تماشاگر برگزار کنیم. مسابقه ای که قرار است ۱۷ مهر در استادیوم آزادی برگزار شود. البته فیفا منعی با حضور تماشاگر در این بازی ندارد و تصمیم گیری در این زمینه را به فدراسیون فوتبال ایران واگذار کرده است.

بیشتر بخوانید:

الهامی: بمب بیولوژیک خنثی شد؟

تکذیب یک شایعه؛ پیام شجاعی سفارشی نبود

 

 

تگ ها


ساکت الهامی ویروس کرونا سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال تراکتور فوتبال ایران Tractor لیگ برتر خلیج فارس فوتبال