تقلب گسترده در The Best به خاطر مسی

مراسم بهترین‌های فیفا دوشنبه شب در شهر میلان برگزار شد و لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن سال معرفی شد اما پس از این انتخاب حواشی جدیدی شکل گرفته و شائبه تقلب گسترده به سود ستاره آرژانتینی را تقویت کرده است....

تقلب گسترده در The Best به خاطر مسی

به گزارش مدال، دوشنبه شب «لیونل مسی» با غلبه بر «ویرجیل فن‌دایک» و «کریستیانو رونالدو» به عنوان بهترین بازیکن سال فیفا انتخاب شد. فیفا پس از اعلام برنده به انتشار آرا اقدام کرد. پس از اعلام آرای رای‌دهندگان توسط فیفا در خصوص انتخاب بهترین بازیکن سال جهان در مراسم «The Best»، چند تن از رای‌دهندگان مدعی شدند که رای آنها چیزی نبود که از سوی فیفا دوشنبه شب منتشر شد.

در این رای‌گیری مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی تحت نظر فیفا و خبرنگاران منتخبی از سرتاسر جهان حق رای داشتند. در همین راستا روز گذشته «زدرافکو لوگاروسیک» سرمربی تیم سودان مدعی شد که رای او تغییر کرده است: «من پس از اینکه رای خود را ثبت کردم، تصویری از آن گرفتم و نمی‌دانم پس از آن چه اتفاقاتی رخ داده است.»

سرمربی تیم ملی سودان مدعی‌ست که او به «محمد صلاح»، «سادیو مانه» و «کیلیان امباپه» رای داده اما در آرای منتشره توسط فیفا رای او به ترتیب برای «لیونل مسی»، «ویرجیل فن‌دایک» و «سادیو مانه» منتشر شده است.

در حالی که سرمربی سودان چنین اظهاراتی را مطرح کرد، کاپیتان تیم ملی نیکاراگوئه «خوان باررا» هم در توئیترش نوشت: «اطلاعات آرای من نیز تحریف شده است، از فیفا ممنونم!»

پیش از اظهارات باررا و لوگاروسیک اما ابتدا فدراسیون فوتبال مصر به انتخاب مسی شکایت کرد و بیان داشت که آرای کاپیتان و سرمربی این تیم محسوب نشده است.

فدراسیون فوتبال مصر روز گذشته در وبسایت رسمی خود بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن اعلام کرد: «فدراسیون فوتبال مصر روز پانزدهم آگوست یعنی چهار روز پیش از مهلت اتمام، آرای کاپیتان و سرمربی تیم ملی را به فیفا ارسال کرد. سئوال ما این است که چرا فیفا آرای ما را نپذیرفته است!»

پس از انتخاب لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن سال فیفا اعتراض‌هایی به وجود آمده و با ادعاهای اخیر امکان دارد که پلیس به ماجرا وارد شود و تحقیقاتی انجام دهد.

بیشتر بخوانید:

جنجال در مصر؛ رای‌های صلاح را دزدیدند!

تگ ها


محمد صلاح لیونل مسی جایزه The Best مراسم the best فیفا تقلب در the best تقلب در رای فوتبال جهان UEFA Champions League فوتبال