تقویم زنیت در ۲۰۲۲؛ آزمون رفتنی است

تقویم باشگاه زنیت به بهانه نزدیک شدن به سال نو میلادی منتشر شده است که در تصاویر منتشره عکسی از سردار آزمون به چشم نمی خورد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این بدین معنی است که سردار آزمون در سال ۲۰۲۲ در کنار زنیتی ها و شاگردان سرگئی سماک نخواهد بود. سردار آزمون مهیا می شود که در زمستان امسال اردوی تیم زنیت را ترک کند و به احتمال قوی مقصد او فرانسه و تیم لیون خواهد بود. انتخابی که البته با نقدهایی از سوی کارشناسان فوتبال روسیه  و بازیکنان و مربیان قدیمی زنیت همراه بوده است. 

به طور مثال بوریس راپوپورت در مصاحبه با نشریه کومرسانت روسیه در مورد حضور سردار آزمون در تیم لیون فرانسه گفت: « لیون تیم جدید سردار آزمون بارسلونا یا رئال نیست. او در راه تیمی است که سطحش از زنیت بالاتر نیست. باشگاه زنیت تلاش زیادی کرد و می کند تا آزمون را حفظ کند. این بازیکن جوان ایرانی گل های زیادی برای زنیت به ثمر رسانده به همین خاطر حفظ این بازیکن در اولویت باشد. زنیت باید برای تقویت خط حمله و دفاعش دست به کار شود.» 

سردار آزمون که ۸ سال در فوتبال روسیه حضور دارد بازیکن باشگاه سپاهان بود که پیراهن تیم روبین را برتن کرد. او در ادامه بازی با همراه تیم های روستوف و زنیت را در لیگ برتر روسیه تجربه کرد و سه قهرمانی به همراه تیم زنیت در لیگ برتر روسیه از جمله افتخارات مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان در روسیه به حساب می آید. سردار آزمون تا پایان فصل با زنیت قرارداد دارد اما به دلیل عدم تمدید قرارداد خود با باشگاه زنیت این باشگاه روسی را برای جدایی خود ترغیب کرده است. 

رسانه های روسی و فرانسوی نوشته اند که سردار آزمون برای همکاری با لیون به مدت ۴.۵ فصل به توافق رسیده است. باشگاه زنیت سردار آزمون را با ۱۲ میلیون یورو از تیم روبین خریداری کرد و بابت هر قهرمانی در لیگ برتر روسیه به همراه سردار آزمون یک میلیون یورو به روبین پرداخت کرده است. 

تصاویر بازیکنان زنیت در تقویم سال ۲۰۲۲ باشگاه به همراه حیوانات منتشر شده است چرا که یکی از اهداف فرهنگی باشگاه در سال نو میلادی احیای حقوق حیوانات است.

تگ ها


زنیت سنت پترزبورگ فوتبال جهان سردار آزمون فوتبال