تقوی: هواداران به کالدرون اعتماد کنند/ استراماچونی می‌تواند موفق شود

محمد تقوی کارشناس فوتبال و بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره شرایط کنونی و اتفاقات اخیر باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مصاحبه اختصاصی را با سایت مدال انجام داده است....

به گزارش مدال، محمد تقوی که ساکن لندن است در ابتدای مصاحبه درباره شرایط استقلال و سرمربی جدید این تیم عنوان کرد: آقای استراماچونی از شرایط باشگاه مطلع شده و این موضوع که اجازه نمی‌دهد هیچ‌کس در بحث فنی او دخالت کند، برای او یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود و در همین ابتدای کار نمره قبولی دریافت کرد. ما نباید از آقای استراماچونی انتظار داشته باشیم با این همه اتفاقاتی که در باشگاه استقلال رخ داد و بازیکنان زیادی که جدا شدند هفته اول تیم را آماده کند. ما باید به این مربی وقت و زمان بدهیم. 


تقوی درباره اتفاقات 24 ساعت گذشته استقلال اعم از پذیرش استعفای علی خطیر و وحید ایمانی مدیر رسانه‌ای باشگاه، انتصاب محمد نوری‌فر به عنوان مدیر رسانه‌ای جدید باشگاه استقلال نیز توضیحاتی ارائه کرد. او در این‌باره به مدال گفت: درباره انتصاب آقای نوری‌فر، ایشان به جو باشگاه استقلال آشنا است و من به خوبی او را می‌شناسم، اما من خبر دارم که خیلی قبل‌تر قرار بود آقای نوری‌فر به این حکم برسد و با توجه به یک مقدار اختلاف نظر این حکم به تاخیر افتاد. اما به هر حال انتصاب ایشان یک نکته کاملا مثبت است و می‌تواند به استقلال کمک کند. درباره آقای خطیر ایشان واقعا یک مدیر خوب بود. کارهای بزرگی در استقلال انجام داد. اما مهم‌ترین موضوعی که باعث شد تنش‌های فراوانی در کار آقای خطیر بوجود بیاید، او اختلاف و درگیری زیادی با تعدادی از افراد داشت و این سبب شد آرامش استقلال تا حدودی به هم بریزد. اینکه آقای خطیر برود یا بماند یک بحث مدیریتی است و آقای فتحی باید تایید کند.


تقوی درباره تحولات باشگاه پرسپولیس و تنش‌هایی که روی سکوها علیه مدیریت در بازی با سایپا در جام شهدا بوجود آمد و همچنین ورودی و خروجی‌های این باشگاه و اختلاف کالدرون با بازیکنان جذب‌شده نیز توضیحاتی را ارائه داد و افزود: من همان روز اول جدایی برانکو گفتم که هر کسی که قرار است جایگزین این مربی شود کار سختی در پیش دارد، خواه این مربی گواردیولا باشد یا کالدرون. درست است که پرسپولیس هیچ بازیکنی از دست نداد و تا 
حدودی تقویت شده، اما در حال حاضر این بازیکنان اعتمادبه نفسی که با برانکو داشتند، با هیچ مربی دیگری برنمی‌گردد و کار برای آقای کالدرون واقعا سخت است.

تقوی در پاسخ به این سوال که آیا صحیح است بازیکنانی که سه فصل متوالی قهرمان شده‌اند دوباره به کار گرفته شوند و آیا آنها از این موضوع اشباع نشده‌اند، گفت: قهرمان‌شدن راحت است، اما قهرمان ماندن سخت است و این کار را برای آقای کالدرون دشوار می‌کند. اما فراموش نکنید شاید بازیکنان پرسپولیس از اینکه سه فصل قهرمان شوند، انگیزه‌شان کم شده است، اما فراموش نکنید که کادرفنی پرسپولیس این تجربه را ندارد و آنها انگیزه فراوانی برای قهرمانی دارند. اینکه این بازیکنان باید عوض شوند موافق نیستم، چرا که ماشینی را که نیاز به تعمیر ندارد نباید به مکانیکی برد.
تقوی درباره اصرار مهدی تاج رئیس فدراسیون مبنی بر مجهزکردن استادیوم‌ها و تاخیر در شروع لیگ‌برتر فوتبال گفت: این اصرار کاملا درست است و اگر قرار است فوتبال ما یک روز شکل حرفه‌ای به خود بگیرد، حتی اگر شده یک سال لیگ ما تعطیل شود، این امر و مجهزسازی باید اتفاق بیفتد. مسئولین فدراسیون و سازمان لیگ باید روی موضوع پافشاری کنند، چرا که یکی از موضوعات لذت بردن از فوتبال است و سال گذشته با توجه به اتفاقاتی که افتاد، همه را آزرده خاطر کرد.

ببینید:
گفت وگو مدال با محمد تقوی پیرامون استقلال، پرسپولیس و لیگ برتر در لندن

 

تگ ها


مصاحبه محمد تقوی درباره محمد تقوی پرسپولیس استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال