تلاش ایران برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا

ایران در صورتی به میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ می‌رسد که تمام وزارت‌خانه‌ها پای کار بیایند؛ این صحبت را دبیر کل فدراسیون فوتبال می‌گوید....

به گزارش "ورزش سه"، موضوع میزبانی فدراسیون فوتبال ایران از جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ شکل جدی‌تری به خود گرفته و با صحبت‌هایی که علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون مطرح کرده، این احتمال وجود دارد تا این اتفاق مهم برای ایران بیفتد. 

محمدمهدی نبی، دبیر کل فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه فوتبال برتر در این باره عنوان کرد: در دوره گذشته‌ی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۹ که میزبانی به کشور امارات رسید، هفت کشور برای میزبانی درخواست داده بودند که دو فدراسیون به مرحله نهایی رسیدند. فدراسیون‌های ایران و امارات گزینه‌های پایانی برای جام ملت‌های ۲۰۱۹ بودند که در آخر، میزبانی را به امارات دادند.

او درباره اینکه ای‌اف‌سی زیرساخت‌های موجود در ورزشگاه‌ها و امکانات کشور ایران را تایید می‌کند یا خیر، ابراز کرد: در دوره قبل هم ما از مراحل مختلفِ در نظر گرفته شده توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا عبور کردیم و مشکلی نداشتیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران تصریح کرد: در بحث حمل و نقل، ۹۰ فرودگاه در کشور داریم که ۱۹ فرودگاه بین‌المللی است؛ یعنی، رفت و آمدها به راحتی انجام خواهد شد و دغدغه‌ای در این خصوص نداریم.

نبی در مورد کمبود امکانات و مجهز نبودن ورزشگاه‌های ایران اظهار کرد: در گذشته این اتفاق افتاد که مسائل مختلف ازجمله زیرساخت‌هایمان رشد پیدا کند و باز هم می‌شود چنین چیزی را شاهد باشیم.

او تاکید کرد: در صورتی که تعامل خوبی از سوی فدراسیون فوتبال با وزارت‌خانه‌های مختلف و رسانه‌ها باشد، می‌توانیم میزبان جام ملت‌های ۲۰۲۷ شویم.

تگ ها


مهدی محمدنبی فدراسیون فوتبال