تلاش بوداپست برای میزبانی بازی‌های المپیک جوانان

به گزارش مدال و به نقل از خبرگزاری فارس، بوداپست که پیش از این از اعلام آمادگی برای میزبانی بازی های المپیک 2024 انصراف داده بود در نظر دارد برای میزبانی بازی های المپیک جوانان اعلام آمادگی کند ......

به گزارش مدال و به نقل از خبرگزاری فارس، بوداپست که پیش از این از اعلام آمادگی برای میزبانی بازی های المپیک 2024 انصراف داده بود در نظر دارد برای میزبانی بازی های المپیک جوانان اعلام آمادگی کند.

این شهر به دلایل سیاسی و عدم حمایت، از میزبانی بازی های 2024 انصراف داد اما برای المپیک جوانان صحبت های مقدماتی بین نمایندگان این شهر و کمیته بین المللی المپیک صورت گرفته است. کریستوف دوبی، مدیر اجرایی IOC برای بازی های المپیک، تایید کرد که آنها در حال مشاوره با چندین شهر هستند و انتظار دارند که تعداد شهرها برای میزبانی بیشتر شود.

وی در این باره اظهار داشت: کاملا مشخص است که مسئولان بوداپست کارهای زیادی انجام داده اند. بوداپست شهری است که می تواند میزبانی المپیک را داشته باشد. با این وجود مسئولان این شهر تمایل دارند برای بازی های جوانان میزبانی بگیرند.

وی افزود: بازی های جوانان و به ویژه پروسه نامزدی شهرها، برای آنهایی است که نمی توانند میزبان رویدادهای بزرگ باشند.

بوینس آیرس میزبانی سومین دوره بازی های المپیک جوانان را برعهده دارد اما زمان برگزاری دوره بعدی به طور قطعی مشخص نشده است.

دوبی در این باره عنوان کرد: 2 سال قبل IOC تصمیم گرفت دوره بعدی در سال 2023 برگزار شود اما حالا صحبت هایی مطرح شده که بهترین زمان برای برگزاری این المپیک چه وقتی است. افرادی هستند که می گویند سال 2023 زمان مناسبی نیست اما اگر به تقویم نگاه کنید هر سال کمیته های ملی المپیک رویداد خاصی را دارند. بنابراین به نظر می رسد 2023 زمان مناسبی باشد.

تگ ها


اخبار روز المپیک