تلاش AFC برای شروع لیگ قهرمانان

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال راهی است تا رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را تا قبل از پایان سال جاری میلادی برگزار کند؛ مسابقاتی که به دلیل شیوع کرونا فعلا به تعویق افتاده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، روزنامه الوطن قطر در گزارشی نوشت که  کنفدارسیون فوتبال آسیا می خواهد در سال جاری میلادی این رقابت ها را به پایان رسانده و اصلا دلش نمی خواهد این بازی ها به سال ۲۰۲۱ کشیده شوند.


منابع موثق تایید کرده اند که AFC باید مسابقات را در سال ۲۰۲۰ به پایان برساند و این موضوع به خاطر تعهد تجاری جدیدی است که این شرکت برای بازی های آسیایی ۲۰۲۱ بسته است.  کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد برای تکمیل بازی های مرحله گروهی دو راهکار را مدنظر قرار داده است که یا بازی های مرحله گروهی همه در زمینی بیطرف برگزار شوند یا یکی از تیم  های هرگروه میزبان کلی مسابقات باشد. علاوه بر این امکان برگزاری بازی های مرحله بعد در همان کشورها نیز بررسی شده است.


براساس اعلام این منابع ماه آگوست (از ۱۰ مرداد تا ۱۰ شهریور)بهترین زمان و بهترین شانس برای انجام مسابقات باقیمانده مرحله گروهی  و یک شانزدهم است در حالی که مرحله یک چهارم نهایی می تواند در سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۱۰ مهر) ، نیمه نهایی در اکتبر(۱۰ مهر تا ۱۰ آبان) و فینال در نوامبر ۲۰۲۰ (۱۰ آبان تا ۱۰ آذر) برگزار شود. کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این اعلام کرده بود که تاریخ آغاز مجدد مسابقات در ماه آگوست ارائه خواهد شد تا باشگاه های غرب آسیا فرصت برگزاری و اتمام مسابقات داخلی شان را داشته باشند.


این منبع آگاه همچنین گفت:" در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا نتواند مسابقات مرحله گروهی را در ماه اگوست(مرداد تا شهریور) برگزار کند به گزینه دوم که ماه سپتامبر(شهریور تامهر) است می رود و مسابقات دور نهایی را در اکتبر و نوامبر برگزار می کند. AFC در حال حاضر تمام گزینه ها ر ا برای اتمام لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰ بررسی می کند و اینروزها مهمترین موضوع و برنامه جلسات و بحث های این کنفدراسیون است.


براساس این خبر هنوز هیچ درخواستی از کشورهای غرب آسیا برای میزبانی مسابقات مرحله گروهی ارائه نشده است.

بیشتر بخوانید:
عادل در روزهای بدون فوتبال چه می‌کند؟
قوانین تازه هَند دردسر جدید داوری می‌شود؟ 

تگ ها


فولادمبارکه سپاهان استقلال تهران لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس تهران ای اف سی AFC فوتبال ایران پرسپولیس سپاهان استقلال شهر خودرو AFC Champions League فوتبال