تماس تلفنی گواردیولا برای نجات سیتی

آریگو ساکی، سرمربی کهنه‌کار ایتالیایی، فاش کرده که گواردیولا پیش از تولد دوباره سیتی در لیگ برتر با او تلفنی مشورت کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، پپ گواردیولا پیش از تولد دوباره منچسترسیتی و تلاش این تیم برای کسب چهارگانه دراین فصل، با آریگو ساکی، پدرخوانده سرمربیگری مدرن، تلفنی صحبت کرده است.

در ماه نوامبر سیتی پس از تساوی برابر لیورپول و باخت به تاتنهام، به رده دهم لیگ برتر سقوط کرده بود. این تیم اکنون با یک بازی بیشتر و با ۱۴ امتیاز اختلاف با منچستریونایتد در رده دوم، صدرنشین لیگ برتر است.

سرمربی سیتی در آن زمان با آریگو ساکی، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا تماس گرفت و از او راهنمایی خواست. ساکی به گواردیولا توصیه کرده بود که دوباره شروع به پرس رقبا کند. صدرنشین لیگ برتر پس از به کار گرفتن نصیحت ساکی در ۲۸ بازی بدون شکست ماند و نه تنها به صدر لیگ برتر صعود کرد، که به فینال کارابائوکاپ رسید، در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ حضور دارد و به جمع چهار تیم برتر FA Cup نیز رسیده است.

ساکی در مصاحبه با گاتزتا دلو اسپورت در پاسخ به این سوال که بازی کدام تیم را برای لذت بردن از فوتبال تماشا می کند، گفت: "بایرن منیخ خوب بازی می کند، همچنین منچسترسیتی. از وقتی که دوباره شروع به پرس کرده اند. گواردیولا در ماه نوامبر به من زنگ زد، در حساس ترین زمان ممکن، به او گفتم که دیگر پرس نمی کنی.

پپ در رقابت های قهرمانی که در آنها حضور دارد پیشرفت کرده چرا که او دانش و شهامت دارد. مثل من در میلان. در آن زمان دیگر تیم های ایتالیایی هم در اروپا برنده شدند. در ۱۰ سال گذشته اما هیچ تیم ایتالیایی چیزی نبرده است. آنتونیو کونته در مسیر درستی است. او دارد با برخی عادات قدیمی مبارزه می کند."

ساکی که امروز هفتاد و پنجمین سالگرد تولدش را جشن می گیرد، با  انقلابی که در میلان برپا کرد شیوه بازی این تیم را با مدل پرسینگی که داشت، در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل ۱۹۹۰ تغییر داد. از آن زمان ساکی و گواردیولا دوستان خوبی برای یکدیگر شده اند و سرمربی ایتالیایی نقش استاد پپ را بر عهده  دارد.

تگ ها


پپ گواردیولا منچستر سیتی فوتبال