تماشاگر نما ها دوباره کار دستمان دادند

این روزها پرونده بازی ایران -چین در کمیته انظباطی فیفا این دست و آن دست می شود ......

این روزها پرونده بازی ایران -چین در کمیته انظباطی فیفا این دست و آن دست می شود. برد شیرین ایران در بازی های مقدماتی 201 روسیه در مقابل چین اگر چه به کام تمام ایرانیان شیرین امد اما رفتار بعضی از تماشاگر نماها حضور تماشاگران در بازی بعدی ایران مقابل ازبکستان را در هاله ای از ابهام فرو برده است.

به گزارش مدال به نقل از ورزش 3 ، میزبانی ایران در این مسابقه دو تخلف مشهود دارد؛ ابتدا حضور بیش از اندازه هواداران و نشستن روی سکوها و راه پله ها (که برخلاف قوانین فیفاست) و دوم، پرتاب ترقه به سمت کمک داور، اتفاقی که حتی می توانست باعث نیمه کاره ماندن بازی شود. این موضوع به عنوان یک جرم آشکار و یک تخلف مشهود مورد بحث مقامات انضباطی و امنیتی فیفا قرار گرفته و حتی داور بازی مورد پرسش قرار گرفته که چرا بازی را حداقل برای دقایقی قطع نکرده است. 

کمیته انضباطی فیفا در جلسه خود که به رسیدگی این موضوع بستگی خواهد داشت در نهایت جریمه را به فدراسیون فوتبال ایران ابلاغ خواهد کرد که جریمه احتمالی ممکن است شامل جریمه نقدی سنگین یا حتی برگزاری بازی بعدی بدون حضور تماشاگر باشد. اتفاقی که به هیچ وجه برای فدراسیون فوتبال ایران خوشایند نیست و مهدی تاج تلاش می کند این جریمه را به حداقل برساند چرا که ایران رد بازی بعدی مقابل ازبکستان روی صعود به جام جهانی برنامه ریزی کرده و امیدوار است این اتفاق با مشارکت حداکثری طرفداران همیشگی رقم بخورد. 

موضوع پرتاب ترقه، انداختن لیزر و سایر رفتارهای مشابه  به شدت زیر ذره بین فیفا و کنفدراسیون های مربوطه است و هواداران فوتبال در ایران باید خود را با قوانین سختگیرانه انضباطی هماهنگ کنند والا ایران به عنوان یکی از جذاب ترین کشورهای جهان در میزبانی مسابقات بین المللی مورد تنبیه بیشتری قرار خواهد گرفت. 
فوتبال ایران در هفته جاری نیز دو میزبانی آسیایی را در برنامه دارد و حاضران در ورزشگاه آزادی باید از تکرار جرائم قبلی خودداری کنند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال