تمام بازی‌های ملی‌ام را می‌دهم تا برای این انگلیس بازی کنم!

پیتر کراوچ، بازیکن سابق تیم ملی انگلیس، می گوید که حاضر است از تمام بازی‌هایش با پیراهن تیم ملی انگلیس بگذرد تا این هفته با این تیم در نیمه نهایی بازی کند....

به گزارش "ورزش سه"، پیتر کراوچ در یادداشتی که در دیلی میل منتشر کرده است فاش ساخته که در روزهای گذشته بازدیدی از سنت جورج پارک، محل اردوی تیم ملی انگلیس داشته است. او که در این بازدید با تعدادی از بازیکنان انگلیس از جمله دکلان رایس و جوردن هندرسون صحبت کرده است می گوید که پس از این دیدار احساس حسرت و حتی حسادت کرده است.

کراوچ در یادداشت خود نوشته: "من ۴۲ بازی با پیراهن تیم ملی دارم و همه آن بازی ها به شدت برایم ارزشمند هستند اما همه را در یک چشم بر هم زدن می بخشم تا این هفته بتوانم فقط دو بازی ملی با این تیم داشته باشم!

برای این بازیکنان عجب لحظه ای است. برایاین کشور عجب لحظه ای است. زندگی من در فوتبال همیشه حول انگلستان بوده و من دارم رقابت های یورو ۲۰۲۰ را با همان سرخوشی که از کودکی داشتم تجربه می کنم. اصلا نمی توانم تصور کنم اگر اوضاع به همان شکلی پیش رود که امیدواریم، چه حالی خواهیم داشت.

فکر نمی کنم که هیچ کشوری در جهان وجود داشته باشد که هواداران تیم ملی اش به اندازه ما بخواهند که جام ببرند. به همه آن بازیکنانی فکر کنید که ما از سال ۱۹۶۶ پرورش دادیم و به تورنمنت های بزرگ رفتند و ناکام برگشتند.

من آن یاس و ناامیدی که شما تجربه کردید را خیلی خوب می شناسم چرا که یکی از آنهایی بودم که مقصر آن یاس بود.

دیدن این شور و شوق و تقسیم کردن آن با دیگران برای من چیز جدیدی است. شاید بگوید من به جام جهانی ۲۰۰۶ رفتم و وقتی هواداران بیرون هتل ما در فراکفورت قبل از بازی جمع شدند، طعم آن را چشیده ام، اما وقتی بازیکن هستی، نمی توانی به تمامی طعم این شور و هیجان را بچشی."

کراوچ در بخشی دیگر از یادداشت خود می گوید: " با روشی که گرت ساوت گیت اردوی تیم خود را اداره می کند، امکان پرت شدن حواس هیچ عضوی از تیم وجود ندارد، اما برای همه آنها مهم است بدانند چه شادمانی و شعفی را برای ما به ارمغان آورده اند.

با وجود تمام بازیکنان برجسته ای که در طول دهه ها تولید کرده ایم، ممکن است این پسرها بهترین بازیکنان تاریخ ما باشند.

یکی از مواردی که من از بچه ها در طول مصاحبه پرسیدم این بود که اگر در مسابقات گل بزنند شادی پس از گل مشهوری را تکرار خواهند کرد؟ دکلان قول داده است که اگر بتواند توپ را به تور بچسباند نسخه خود از "ربات" را انجام خواهد داد و با آن ضربه در برابر اوکراین واقعا فکر کردم که ما این صحنه را خواهیم دید.

هر چند وقتی از جوردن در این باره پرسیدم، او فقط خندید. من در اعماق وجود خود می دانستم که او هرگز کسی نخواهد بود که یک شادی پس از گل از پیش آماده را برگزار می کند و او به من گفت که اگر بالاخره موفق به گلزنی برای انگلیس بشود ، تنها توانایی فریاد زدن را خواهد داشت.

و او روی حرفش هم ماند و این درست همان چیزی بود که روز شنبه در رم اتفاق افتاد و من با دیدن آن روی ابرها بودم."

کراوچ ادامه می دهد: " آنها تیمی هستند که می توانیم به آنها افتخار کنیم و شانسی باشکوه دارند تا اطمینان حاصل کنند این مسابقات برای همیشه در تاریخ به یادگار بماند. ما اغلب در مورد ۱۹۹۰ و ۱۹۹۶ صحبت می کنیم اما همه ناکامی ها و ناامیدی های دیگر را از حافظه خود حذف و فراموش کرده ایم.

انگلیس در یورو ۱۹۸۸ و ۱۹۹۲ حتی در یک بازی برنده نشد. ما در مرحله گروهی حذف شدیم. در سال ۲۰۰۰ هم همینطور.

درباره آخرین تورنمنت در فرانسه چه به یاد دارید جز اینکه برابر ایسلند شکست خوردیم؟

اما در اینجا این تیم را با هدایت ساوت گیت داریم که در آستانه فتح چیزی شگفت انگیز قرار دارند. سوار شدن بر این موجی که آنها ایجاد کرده اند باورنکردنی است و در بازی نیمه نهایی برابر دانمارک همه ما از هیجان و اشتیاق تبدار خواهیم بود.

همه ما پشت سر شما هستیم، بروید و نام خود را در تاریخ ثبت کنید."

تگ ها


تیم ملی انگلیس گرت ساوت گیت یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان پیتر کراوچ فوتبال