تمام تغییرات سانتیاگو برنابئو تا امروز

ورزشگاه سانتیاگو برنابئو در طول تاریخ تغییرات فراوانی داشته و حالا نیز در حال بازسازی است....

سانتیاگو برنابئو در حال بازسازی و تغییر بزرگ برای اولین بار از سال ۱۹۴۷ است.
به گزارش مدال، سانتیاگو برنابئو در حال ترمیم و بازسازی است اما این تغییرات در حدی نیست که حتی همسایه‌های اطراف استادیوم متوجه شوند. ورزشگاه فعلی رئال ورزشگاهی است که به جای ورزشگاه چامارتین ساخته شده و در سال ۱۹۵۳ یک‌بار ترمیم شده است. این ترمیم در سال ۱۹۵۷ کامل شد و برای اولین بار امکان بازی در شب فراهم شد. به غیر از تغییر اسکوربورد ورزشگاه در سال ۱۹۷۲، تنها یک‌بار نمای آن در سال ۱۹۸۰ تغییر کرده است. سپس در سال ۱۹۹۰ یک طبقه به ورزشگاه اضافه شد که ظرفیت ورزشگاه را به ۱۱۰ هزارنفر افزایش داد و در سال ۱۹۹۸ در جای جای ورزشگاه سانتیاگو برنابئو صندلی نصب شد و سه‌چهارم ورزشگاه هم مسقف شد.
سانتیاگو برنابئو، رامون مندوزا، پرز و تمام روسای رئال مادرید تلاش کردند تا این استادیوم در بین برترین‌های دنیا قرار گیرد. برنابئو برای اولین بار پتانسیل ورزشگاه خانگی را درک کرد و آن را به میراث رئال تبدیل کرد. او با امضای قرارداد با دی‌استفانو تاریخ باشگاه را عوض کرد.
رامون مندوزا هم با بزرگ‌تر کردن ورزشگاه آن را به یک محوطه فوق‌العاده تبدیل کرد و در نهایت پرز استادیوم را به تکامل رساند تا به منبع درآمد و پایگاه اصلی هواداران تبدیل شود.

 

بیشتر بخوانید:

مسی ژاپنی بالاخره شاکی شد

 

تگ ها


سانتیاگو برنابئو فلورنتینو پرز رئال مادرید لالیگا فوتبال