تمام دربی‌های فروردین زیر ذره‌بین مدال

استقلال و پرسپولیس پیش از این 8 بار در فروردین مقابل هم به میدان رفته‌اند....

استقلال و پرسپولیس پیش از این 8 بار در فروردین مقابل هم به میدان رفته‌اند.

دربی پایتخت پیش از این 8 بار در نخستین ماه سال شمسی برگزار شده و دربی 89، نهمین دربی فروردین خواهد بود.
به گزارش خبرنگار مدال، استقلال و پرسپولیس در شرایطی دهم فروردین در جریان دربی 89 پایتخت مقابل هم قرار خواهند گرفت که این دیدار نهمین تقابل دو تیم در فروردین ماه محسوب می‌شود. در جریان 8 بازی قبلی، پرسپولیس دو بار و استقلال یک بار موفق به کسب پیروزی شده‌اند و 5 بازی نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده و استقلال 6 بار و پرسپولیس 9 بار در جریان دربی‌های ماه فروردین موفق به گلزنی شده‌اند.
نخستین دربی دو تیم در این ماه، 16 فروردین 47 برگزار شده است. این دیدار دوستانه که نخستین تقابل استقلال و پرسپولیس بوده با تساوی بدون گل خاتمه یافته است. دربی دوم فروردین ماه، روز سوم ماه نخست سال 51 و در جریان دور برگشت جام منطقه‌ای برگزار شد که پرسپولیس در این دیدار با دو گل صفر ایرانپاک و حسین کلانی به پیروزی رسید. 
بازی سوم، 7 فروردین 66 و در جریان بازی‌های لیگ تهران برگزار شد و در نهایت با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.  بازی چهارم 12 سال بعد، روز 20 فروردین 78 برگزار شد. بازی برگشت فصل 78-77 در شرایطی برگزار شد که پرسپولیس در همان دقایق ابتدایی با گل مهدی هاشمی‌نسب از از حریف خود پیش افتاد و فرد ملکیان در دقیقه 43 این بازی را به تساوی کشاند و در نهایت نیز بازی با همین نتیجه به پایان رسید.
پنجمین تقابل دو تیم در فروردین به به دور برگشت فصل 86-85 بازمی‌گردد جایی که در دقیقه 10 وحید طالب‌لو پنالتی مهرزاد معدنچی را مهار کرد با این حال در دقیقه 13 علیرضا نیکبخت واحدی دروازه استقلال را باز کرد اما این پایان کار نبود چرا که استقلال در دقیقه 43 روی ضربه ایستگاهی سیاوش اکبرپور و تاثیرگذاری علی علیزاده بازی را به تساوی کشاند تا باز هم شاهد ثبت یک تساوی یک بر یک در دربی پایتخت باشیم.
یک سال بعد، دو تیم روز پانزدهم فروردین در بازی برگشت فصل 87-86 مقابل هم قرار گرفتند و این بار استقلال بود که با گل دقیقه سوم امید روانخواه از پرسپولیس پیش افتاد، هر چند محسن خلیلی در دقیقه 27 بازی را به تساوی کشاند تا یک تساوی دیگر در تاریخچه بازی‌های دو تیم به ثبت برسد.
هفتمین تقابل دو تیم در فروردین به سال 90 بازمی‌گردد، جایی که در بازی برگشت فصل 90-89 دو تیم روز دهم فروردین مقابل هم قرار گرفتند و استقلال موفق شد با تک گل آرش برهانی در دقیقه 43 از سد پرسپولیس بگذرد.
آخرین تقابل دو تیم در فروردین نیز به سال 95 بازمی‌گردد، جایی که پرسپولیس در بازی برگشت فصل 95-94 و در روز 27 فروردین، موفق شد با حساب 4 بر 2 از سد استقلال بگذرد. مهدی طارمی در این دیدار 2 گل برای پرسپولیس به ثرمر رساند و یک پنالتی را با درخشش مهدی رحمتی از دست داد. رامین رضاییان و محسن مسلمان نیز دو گل دیگر پرسپولیس را به ثمر رساندند و جابر انصاری و امید ابراهیمی نیز گلزنان استقلال در این بازی بودند.