تمام شکست های 5 گله رئالی ها در نیوکمپ

اگر فکر میکنید این پرگل ترین بازی الکلاسیکو در ورزشگاه نوکمپ بوده، کاملا در اشتباه هستید چرا که از ابتدای قرن 20 بارسلونا و رئال مادرید بارها پیروزی پنج گله در این ورزشگاه را تجربه کرده اند ......

اگر فکر میکنید این پرگل ترین بازی الکلاسیکو در ورزشگاه نوکمپ بوده، کاملا در اشتباه هستید چرا که  از ابتدای قرن 20 بارسلونا و رئال مادرید بارها پیروزی پنج گله در این ورزشگاه را تجربه کرده اند.

به گزارش مدال، بارسلونا و رئال مادرید در هشتادونهمین الکلاسیکوی لالیگایی در نوکمپ به مصاف هم رفتند و در پایان، مادریدی ها با 5 گل مغلوب شدند. در 88 بازی قبلی، بارسایی ها 49 برد داشتند، 20 بار مغلوب شدند و 19 بار هم به تساوی رسیدند.

 

رکورد بهترین پیروزی بارسا در ورزشگاه خانگی به 70 سال قبل باز می گردد؛ آبی اناری ها در سپتامبر 1950 و در سومین بازی فصل موفق شدند با نتیجه 7-2 از سد رئال مادرید بگذرند. متئو نیکولائو و مارکوس آئرلیو هر کدام 2 گل زدند، گونزالو، سزار و باسرا هم گل های بعدی را به ثمر رساندند. برای رئال هم لوییز مولونی و گارسیا گلزنی کردند.

 

در فصل 34-35 نیز بارسایی ها توانستند 5-0 رئال را شکست دهند. در آن بازی ونتورلا پوکر کرد و اسکولا هم یک گل برای تیمش به ثمر رساند. این نتیجه در فصل 44-45 هم تکرار شد.

 

سه دهه پیش در شرایطی که روماریو ستاره بی چون و چرای بارسایی ها بود، آن ها بار دیگر موفق به یک برد پنج گله در خانه شدند. در نوکمپ او هت تریک کرد و گل بعدی را هم رونالد کومان و ایوان ایگلسیاس به ثمر رساندند.

 

اما نزدیک ترین برد خانگی 5 گله برای آبی اناری ها پیش از بازی امشب در سال 2010-11 رقم خورد. آن سال مورینیو هدایت رئال را برعهده داشت اما ستاره های تیم او نتوانستند در جریان نتیجه 5-0 الکلاسیکو کاری کنند. در آن بازی ژاوی خیلی زود برای بارسلونا گلزنی کرد و  سپس پدرو گل زد. داوید ویا موفق شد دبل کند و جفرسن هم تیر آخر را به قلب کهکشانی ها زد.

 

به جز همه این ها، بارسلونا دو بار دیگر هم توانست 5 گل به رئال بزند. فصل 53-54 بارسایی ها 5-1 پیروز شدند و فصل 42-43 تیز تساوی 5 بر 5 روی اسکوربورد نقش بست که تا همین حالا پرگل ترین الکلاسیکوی نوکمپ بوده است.

 

اما این همه ماجرا نیست؛ رئال هم سابقه برد پنج گله در استادیوم بزرگ شهر بارسلون را دارد. در فصل 62-63 و در شرایطی که دی استفانو آخرین سال فوتبالش را تجربه می کرد، رئالی ها در خانه دشمن دیرینه 5-1 پیروز شدند؛ جایی که پوشکاش هت تریک کرد و دی استفانو و گنتو هم یک گل زدند. دو سال پیش از آن هم رئال مادرید 5-3 و با گل های دی استفانو (دو گل)، گنتو (دو گل) و لوییز دلسول بارسلونا را شکست داد.

 

اما از سال 1977 که رئال در بارسلون توانست 3-2 رقیب سنتی را شکست دهد، کهکشانی ها نتوانسته اند در نوکمپ سه گل بزنند.

تگ ها


لالیگا فوتبال