تمایل بارسلونا برای تمدید قرارداد مسی تا جام جهانی ۲۰۲۲

کاپیتان بارسلونا ممکن است تا بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ نیز در بارسلونا بماند...

کاپیتان بارسلونا ممکن است تا بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ نیز در بارسلونا بماند

بارسلونا تمایل دارد تا ستاره آرژانتینی را حداقل تا جام جهانی ۲۰۲۲ در این تیم حفظ کند.

به گزارش مدال، به زودی نشست مدیران بارسلونا برای تعیین اهداف فصل بعد باشگاه برگزار خواهد شد. نشستی که هر سال اوایل ماه آوریل برگزار می شود و در آن، به خصوص گزینه های نقل و انتقالاتی تابستان، اولویت بندی می شود.

بارسا پس از جذب دی یونگ حالا جذب دیگر ستاره آژاکس یعنی ماتایس دی لیخت را در نظر دارد اما این همه اهداف باشگاه برای سال آینده نیست. چوزپ ماریا بارتومئو، رئیس بارسا، نوامبر 2017 بود که موفق شد با مسی بر سر تمدید قرارداد تا 2021 به توافق برسد. یعنی همان سالی که دوره او به عنوان مدیر باشگاه تمام خواهد شد و باید منتظر انتخابات ریاست بارسلونا باشیم.

بارتومئو اما قصد دارد که فصل آینده مسی را به تمدید قرارداد تا سال 2022 و حتی 2023 متقاعد کند. فوق ستاره آرژانتینی در زمان اتمام قراردادش 34 ساله خواهد بود اما سران بارسا بر این عقیده هستند که مسی به سبب حضور در جام جهانی 2022 قصد دارد همچنان در بالاترین سطح فوتبال بازی کند و به همین دلیل بسیار خوشبین هستند که او حداقل قراردادش را تا 2022 تمدید کند.

در این بین همه چیز به خود مسی بستگی خواهد داشت. او چندی پیش گفت که دوست دارد در بارسا به فوتبالش پایان دهد و رویای بازنشسته شدن در نیوولزاولدبویز به سبب شرایط نا امن کشور آرژانتین و راحتی کامل همسر و فرزندانش در بارسلونا شاید غیرممکن باشد.

مسی در حال حاضر 50 میلیون یورو در سال از بارسا دستمزد می گیرد و رقم فسخش نیز 700 میلیون یورو است. او امشب هشتصدمین حضورش در میدان فوتبال را برابر رایووایکانو تجربه خواهد کرد.