تمایل مسئولان استان گیلان برای میزبانی جام تختی

استاندار گیلان از علاقه مسئولان این استان برای میزبانی از مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام تختی در سال جاری خبر داد....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، ارسلان زارع استاندار گیلان در نشستی که با مسئولان سازمان لیگ فدراسیون کشتی برگزار کرد از تمایل این استان برای میزبانی رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام تختی خبر داد و گفت: کشتی در استان گیلان علاقه‌مندان زیادی دارد و به همین خاطر ما هم دوست داریم که کشتی در استان رشد و توسعه پیدا کند. کشتی بخشی از فرهنگ مردم در خطه گیلان دقیقا مثل سراسر ایران است. در همین راستا جلساتی با مدیرکل ورزش و جوانان استان داشتیم تا بتوانیم زیرساخت های لازم و به ویژه خانه کشتی را برای تمرین کشتی گیران فراهم کنیم.

وی افزود: به دنبال این هستیم که شوکی را به کشتی استان وارد کنیم. بررسی کردیم که برای این اتفاق یا باید میزبان یک رویداد بین المللی باشیم یا یک نماینده در لیگ کشتی داشته باشیم. با توجه به اینکه کشتی گیران بومی زیادی در استان نداریم، علاقه ما بیشتر به اخذ یک میزبانی بین المللی در رشته کشتی است. سال گذشته جام شهید نامجو را در رشته وزنه برداری در رشت برگزار کردیم که بازتاب بسیار خوبی داشت.

استاندار گیلان از علاقه این استان برای میزبانی از مسابقات کشتی آزاد جام تختی در سال جاری خبر داد و گفت: هفته آینده نشستی پیرامون موضوعات مطرح شده با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل ورزش و جوانان استان و رئیس هیات کشتی گیلان برگزار خواهد شد.

تگ ها


کشتی آزاد جام تختی استان گیلان فدراسیون کشتی