تمجید بازیکن سابق اسپورتینگ لیسبون از مهدی طارمی

بازیکن پیشین تیم فوتبال اسپورتینگ لیسبون و هم تیمی مهدی طارمی در الغرافه قطر تاکید کرد الان بهترین زمان برای انتقال طارمی به تیم پورتو است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، «دیگو آمادو» بازیکن پیشین تیم فوتبال اسپورتینگ پرتغال در تیم الغرافه قطر با مهدی طارمی مهاجم ایرانی همبازی بود. آمادو به واسطه شناختی که از طارمی دارد، این روزها مورد توجه رسانه های پرتغال در راستای انتقال این بازیکن به تیم پورتو قرار گرفته است.

آمادو درباره ویژگی های مهدی طارمی به روزنامه «ابولا» گفت: طارمی فرصت های بسیار خوب گلزنی ایجاد می کند. او تمام شرایط را برای گرفتن جایگاه خود، نشان دادن فوتبال و شخصیت فوق العاده اش دارد. 

وی در خصوص احتمال انتقال مهاجم ایران به تیم پورتو، تاکید کرد: فکر می کنم این مناسبترین زمان برای انتقال طارمی به تیم پورتو باشد. وقتی که او به پرتغال آمد، تردیدهایی نسبت به توانایی هایش وجود داشت چون او به خوبی فوتبال اروپا و پرتغال را نمی شناخت. این نگرانی وجود داشت که طارمی به خودش لطمه بزند. اما بعد از آن، طارمی باعث غافلگیری و تحسین خیلی ها به خاطر عملکردش شد. الان زمان حضور این مهاجم در یکی از تیم های بزرگ پرتغال است تا توانایی هایش را نشان بدهد و ثابت کند کاری کرده کرده، بیهوده نبوده است.

بازیکن پیشین تیم اسپورتینگ یادآور شد: طارمی در تیم ریوآوه موفق بود. حالا اگر او به یک تیم بزرگتر برود چه کار خواهد کرد؟ او برای گرفتن جایگاهش می جنگد و توانایی و کلاسش را با گلزنی، کیفیت و بازی هجومی اش که به آن عادت داریم، بیشتر نشان می دهد.

آمادو افزود: من به هیچ عنوان از کاری که طارمی در ریوآوه انجام داد شگفت زده نشدم. وقتی در الغرافه بودیم و شنیدم که او به تیم ریوآوه می رود، بسیار خوشحال شدم و به هم تیمی هایم گفتم که این مهاجم در پرتغال می درخشد. طارمی فصل جذابی را در ریوآوه داشت. 

«طارمی به بازی در فضاهای خالی علاقه دارد نیاز است بازیکنان باهوشی در کنارش باشند.» آمادو با بیان این مطلب به دوران حضور طارمی در الغرافه در کنار «اسنایدر» ستاره هلندی اشاره کرد و گفت: اسنایدر دید فوق العاده ای در زمین داشت. او همیشه قبل از اینکه صاحب توپ شود می دانست باید چه کار انجام بدهد و از حرکات طارمی استفاده کند. اسنایدر حتی این توانایی را داشت که یک توپ مربع شکل را بگیرد و آنرا پشت مدافعان حریف بفرستد. طارمی باهوش به دنبال آن توپ ها می رفت و در آن حرکات عالی بود. دو بازیکن سرشار از کیفیت بودند؛ یکی در دید و دیگری در حرکت.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد غیرمنتظره فنرباغچه ترکیه برای جذب طارمی

قرارداد طارمی و پورتو این هفته امضا می‌شود

 

 

تگ ها


تیم فوتبال پورتو الغرافه قطر تیم فوتبال ریوآوه پرتغال مهدی طارمی فوتبال