تمجید دستیار کی‌روش ازطارمی/می‌دانستیم مهدی چه آینده درخشانی دارد

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به درخشش مهدی طارمی در تیم پورتو پرتغال گفت: کارلوس کی‌روش به این بازیکن اعتقاد داشت و از او حمایت کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طارمی این روزها یکی از چهره‌های ویژه فوتبال ایران و پرتغال است. طارمی بعد از یک فصل درخشش در تیم ریوآوه پرتغال، امسال راهی تیم پورتو شد و به روند درخشش خود ادامه داده است. این بازیکن هم در گرفتن پنالتی و هم در گلزنی موفق عمل کرده است و یکی از عوامل موفقیت پورتو در این فصل محسوب می‌شود.

روزنامه «ابولا» پرتغال به بهانه درخشش طارمی گفتگویی را با مارکار آقاجانیان مربی سابق تیم ملی و دستیار «کارلوس کی روش» در تیم ایران انجام داده است.

این روزنامه ابتدا به عملکرد مهدی طارمی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و دیدار تیم ملی ایران با پرتغال اشاره کرده است؛ مسابقه‌ای که طارمی در لحظات پایانی فرصت خوبی برای گلزنی و شکست پرتغال داشت اما با از دست دادن آن شانس گلزنی، در پایان مسابقه گریه کرد.

مارکار در این خصوص گفت: آن بازی یکی از مهمترین بازی‌ها در کل تاریخ ایران بود چون اگر برنده می‌شدیم اولین تیم در تاریخ کشور بودیم که از مرحله گروهی جام جهانی صعود می‌کردیم. طارمی بسیار تحت تاثیر قرار گرفت و به دلیل از دست دادن موقعیت آخر، احساس مسئولیت کرد چون در تحقق رویایی که متعلق به میلیون‌ها ایرانی بود شکست خورد.

وی ادامه داد: بعد از بازی با طارمی صحبت کردم و به او گفتم که تمام تلاشش را کرده است و از آغاز مرحله مقدماتی جام جهانی تا آخرین بازی در جام جهانی بازیکن کارآمدی بوده است.

مربی سابق تیم ملی ایران با بیان اینکه از درخشش طارمی در پرتغال تعجب نمی‌کند، یادآور شد: از روز اول که مهدی را برای شرکت در روند کار خود در تیم ملی انتخاب کردیم می‌دانستیم که آینده درخشانی در پیش دارد. ما به استعداد طارمی اعتقاد زیادی داشتیم. حتی وقتی مهدی برای چند ماه محروم شد (از سوی فیفا و در پرونده انتقال به باشگاه ریزه اسپور ترکیه) کی روش از او حمایت کرد و او را برای اردوها و بازی‌های تدارکاتی دعوت کرد.

مارکار در پاسخ به سئوالی درباره تقابل دوباره مهدی طارمی با کریستیانو رونالدو این بار در دیدار یوونتوس با پورتو در لیگ قهرمانان اروپا گفت: این بازی یک چالش بزرگ و جالب توجه بین پورتو و یوونتوس خواهد بود و البته آن تساوی تهییج کننده برای طارمی بود که بازی با رونالدو به عنوان یک بازیکن الگو چگونه است. در ایران هیچکس نمی‌خواهد تماشای این بازی را از دست بدهد.

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در پایان گفت: من همچنان با طارمی در ارتباط هستم. با اینکه در کالیفرنیا هستم اما همیشه به او پیام می‌دهم و بابت هر گلی که می‌زند به او تبریک می گویم.

تگ ها


کارلوس کی روش مارکار آقاجانیان تیم ملی فوتبال ایران تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال پورتو مهدی طارمی