تمجید سایت فدراسیون جهانی از والیبال ایران

پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین در آغاز هفته دوم لیگ ملتهای والیبال باعث شد تا فدراسیون جهانی والیبال، مطلب مفصلی را روی خروجی خود با محوریت میلاد عبادیپور بفرستد ......

 پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل آرژانتین در آغاز هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال باعث شد تا فدراسیون جهانی والیبال، مطلب مفصلی را روی خروجی خود با محوریت میلاد عبادی‌پور بفرستد. در این گزارش آمده است:
  نمایش خارق‌العاده میلاد عبادی‌پور در حمله به ایران کمک کرد تا به یک پیروزی نزدیک 3 بر 2 مقابل آرژانتین در هفته دوم لیگ ملت‌‌های والیبال دست پیدا کند.
تمرکز حمله تیم در واقع روی عبادی‌پور و ثبات قدرت اسپک‌های او بود. آرژانتین هم نتوانست از امتیاز میزبانی خود استفاده کند و شکست خورد.
ترکیب عبادی‌پور و غفور روی هم 26 امتیاز در حمله برای ایران به دست آوردند و ستون اتکای ایران در ست پنجم بودند. آنها اعصاب فولادی تیم ایران را به خوبی نمایش دادند.
شاگردان کولاکوویچ، برنده 6 مسابقه 5 سته اخیر بوده‌اند و در لیگ ملت‌های 2018 نیز 2 پیروزی کسب کرده‌اند.
قدرت خط حمله آرژانتین هم روی فاکوندو کونته متمرکز شده بود که تیمش را از یک حریف معمولی به یک تیم قدرتمند تبدیل می‌کند. حسرت این بازی خانگی اما در نهایت با 40 امتیازی که از خطاهای خود به ایران تقدیم کردند به دل بازیکنان آرژانتین ماند. با این حال، تماشاگران حاضر در سالن شهر «سن خوان» برای حمایت از بازیکنان خود، آنها را ایستاده تشویق کردند، البته اگر برخی لحظات کلیدی و حساس نبود، امکان داشت که سرنوشت بازی به گونه دیگری رقم بخورد.
تیم ایران با هدایت ایگور کولاکوویچ به هیچ وجه قصد نداشت که میدان را خالی کند. سرویس‌های عبادی‌پور، عامل برتری ایران و سکوت تماشاگران آرژانتینی بود. ایران در ست پنجم پیش افتاد و حاضر نشد این برتری را از دست بدهد. حمایت‌های محمد موسوی و مجتبی میرزاجان‌پور نیز تاثیر بسزایی روی عملکرد میلاد عبادی‌پور داشت.
ایران در این مسابقه و مخصوصاً در ست پایانی نشان داد که استاد بازی پنج سته است. آنها استحکام بی‌رحمانه‌ای و بی نقصی در این بازی داشتند و فرهاد سال‌افزون نیز حداکثر استفاده را از اشتباهات بازیکنان حریف کرد.
بازی بعدی آرژانتین مقابل کانادا خواهد بود که با توجه به پیروزی این تیم مقابل ایتالیا، بازی بسیار سختی خواهد بود.

تگ ها


والیبال