Banner

تمجید سرمربی تیم ملی بلژیک از لوکاکو و دی‌بروین

سرمربی تیم ملی بلژیک معتقد است برجسته نشان دادن نقاط ضعف بازیکنان، باعث می‌شود که اعتماد به نفس بازیکنان افت کند...

به گزارش مدال، روبرتو مارتینز سرمربی تیم ملی بلژیک، معتقد است که روملو لوکاکو، در دوران حضورش در فوتبال انگلستان، لایق احترام و محبت بیشتری بود. 

لوکاکوی 26 ساله، که چندی پیش با انتقالی 80 میلیون یورویی از منچستریونایتد به اینتر ملحق شده است، در ماه های آخر حضورش در اولدترافورد، انتقادهای زیادی را تحمل کرد. این مهاجم بلژیکی در مجموع دو فصل حضورش در منچستریونایتد، 42 گل در رقابت های مختلف برای تیمش به ثبت برساند. سرمربی اسپانیایی تیم ملی بلژیک اما، معتقد است عملکرد لوکاکو در مدت زمان 7 ساله حضورش لیگ برتر انگلستان، کم ارزش جلو داده شده است. مارتینز در مورد لوکاکو گفت:

"روملو در دوران حضورش در انگلستان، بیشتر اوقات مورد کم لطفی قرار گرفت. دلیل این امر نیز مشخص است. همه تجزیه و تحلیل‌ها در مورد چیزهایی است که او به عنوان یک شماره 9، به آن ها نرسیده است و همه در مورد این که او باید لمس توپ بهتری داشته باشد، باید در نبردهای هوایی قوی‌تر باشد، باید بیشتر فضا‌سازی کند و بسیاری از مسائل دیگر، از او انتقاد می‌کنند. اما چیزی که منتقدان لوکاکو فراموش کرده‌اند، عملکرد برجسته او به عنوان یک گلزن است. به آمار او نگاه کنید. لوکاکو یکی از برجسته‌ترین گلزنان در این سن و سال است. اگر نقاط ضعف هر بازیکنی را برجسته‌تر کنیم، احساس خوبی در مورد یک بازیکن خوب، نخواهیم داشت و این قضیه در مورد همه بازیکنان صادق است. با این حال، لوکاکو همیشه گلزن قهاری بوده است."

کوین دی‌بروین هافبک بلژیکی منچسترسیتی، در این فصل شروعی خوب و عاری از مصدومیت را بر خلاف فصل گذشته داشته است. مارتینز اما، در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر هافبکی بهتر از دی‌بروین در دنیای فوتبال وجود دارد یا خیر گفت: 

"نه، قطعا نه. در حال حاضر هافبکی بهتر از او وجود ندارد. او هافبک مدرنی است. وقتی ژاوی در بارسلونا یا ژابی آلونسو در لیورپول، صاحب توپ می‌شدند، سرعت بازی را کمی پایین می‌آوردند و همین باعث می‌شد تا بازی سازی کنند و پاس‌هایشان را به مقصد برسانند. با این حال دی بروین فارغ از سرعت جریان بازی و قبل از این که حتی تماشاچیان نیز متوجه شوند، بازی سازی می کند."

اخبار مرتبط:

نراتزوری دست بردار نیست؛ ستاره‌ای دیگر در رادار اینتر

تگ ها


تیم ملی بلژیک روبرتو مارتینز فوتبال جهان روملو لوکاکو کوین دبروین منچستر سیتی اینتر میلان سری آ لیگ برتر فوتبال