تمجید سرمربی لیورپول از نعمت سابق و نقمت فعلی‌اش

یورگن کلوپ امشب در حالی تیم‌اش را به مصاف آرسنال می‌فرستد که در ترکیب توپچی‌های لندن شاگردان سابق او حضور دارد، کسی که برای او در دورتموند یک نعمت بود و حالا در لوای رقیب یک نقمت....

به گزارش مدال؛ امشب و در حساس‌ترین مسابقه این هفته فوتبال اروپا و لیگ برتر انگلیس، دو تیم‌ آرسنال و لیورپول به مصاف هم خواهند رفت. این در حالی‌ست که «یورگن کلوپ» سرمربی سرخ‌پوشان مرسی‌ساید در زمان حضورش روی نیمکت بروسیا دورتموند هدایت «پیر امریک اوبامیانگ»را برعهده داشت، ستاره‌ای که اکنون پیراهن سرخ آرسنال را بر تن می‌کند و همچنان مورد تحسین سرمربی آلمانی قرار دارد.

کلوپو در صحبت‌هایی به تعریف و تمجید از اوبامیانگ پرداخت و با شوخی از مدگرایی او و تاثیر آن روی پیشرفتش در دورتموند صحبت کرد: «اوبا هیچ نقطه ضعفی به استثنای مدگرایی‌اش ندارد. من با او چهار سال پیش کار کردم و بعد از آن در ارتباط نبودیم اما خب او بازیکن من بود و عملکردش را هنوز دنبال می‌کنم. او را دوست دارم و خوشحالم که توانسته بدرخشد. او در سن‌اتین به عنوان وینگر بازی می‌کرد و در دورتموند ما هم ابتدا از او در کنار زمین استفاده کردیم. با جدایی لواندوفسکی به یک مهاجم شماره 9 نیاز داشتیم، و به همین دلیل نیز از اوبا استفاده کردیم و تازه متوجه شدیم که چه مهاجم نوک خوبی است. او یک شبه کامل نشد، در طول زمان پیشرفت کرد و یک ماشین گلزنی شد. باید بگویم تمام‌کنندگی‌اش بی‌نظیر است. این قدرت تمام‌کنندگی در کنار سرعت بالایش او را برای هر تیمی به یک حریف سخت تبدیل می‌کند. البته او حالا باز هم در کنار زمین بازی می‌کند و باید در کارهای دفاعی نیز شرکت کند اما نشان داد که به خوبی از پس این نقش بر می‌آید.»

مهاجم گابنی در دورتموند زیر نظر کلوپ به یکی از بهترین مهاجمان جهان تبدیل شد و سال 2018 به آرسنال پیوست. او در انگلیس هم همواره از بهترین گلزنان لیگ بوده و در فصل جدید را هم با دو گل در دو هفته نخست شروع بسیار خوبی را رقم زده است.

بیشتر بخوانید:

کلوپ: باید تیمی باشیم که بقیه دوست ندارند با آن بازی کنند
 

تگ ها


پیر امریک اوبامیانگ سرخپوشان مرسی‌ساید توپچی‌های لندن پیر امریک اوبامیانگ آرسنال لیگ برتر فوتبال