تمجید عجیب توخل از ستاره برزیلی پی اس جی

توماس توخل سرمربی پی اس جی مارکینیوش را مستحق توپ طلا و قرار گرفتن در تیم منتخب سال عنوان کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پی اس جی شب گذشته در زمین لیل با تساوی بدون گل متوقف شد تا شانس صدرنشینی را از دست بدهد. نیمار به دلیل مصدومیت در این بازی غایب بود و کیلیان امباپه هم از دقیقه ۷۲ وارد میدان شد. پی اس جی تیم بهتر میدان بود ولی در چند صحنه با خوش شانسی و البته درخشش مدافعانش از دریافت گل فرار کرد.

پی اس جی نظم دفاعی خود در این بازی را مدیون مارکینیوش مدافع ۲۶ ساله برزیلی خود است؛ کسی که توخل معتقد است باید در تیم منتخب سال فیفا قرار می گرفت ولی سرخیو راموس و ویرژیل فن دایک دو مدافع میانی تیم منتخب سال ۲۰۲۰ فیفا معرفی شدند.

مارکینیوش به عنوان هافبک دفاعی هم بازی می کند و در این پست هم یاشوا کیمیش و تیاگو برگزیده شدند.

توخل پس از تساوی برابر لیل به خبرنگاران در تمجید از مارکینیوش گفت:« یک اتحاد و انسجام دفاعی عالی را از تیمم دیدم و باید بگویم سطح کیفی مارکینیوش خارق العاده بود. او تمام سال گذشته همینطور بازی کرد و می توان ویدیویی از بازی او برابر لیل را تهیه کرد و به همه دنیا نشان داد. نمایش او در حد توپ طلا بود. او همه چیز را با خود عوض می کند و این را در طول ۹۰ دقیقه این بازی و تمام بازی های قبلی نشان داده است. اینکه چطور مارکینیوش در تیم منتخب سال فیفا نبود را درک نمی کنم.»

تگ ها


مارکینیوس پاری سن ژرمن فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال