تمجید مدافع سابق یونایتد از کارلوس کی روش

مایکل سیلوستره، مدافع سابق منچستریونایتد در مورد دستیاران سرالکس فرگوسن صحبت کرد....


به گزارش "ورزش سه"، کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران و فعلی کلمبیا در اوایل هزاره جدید در دو مقطع دستیار سرالکس فرگوسن در روزهای طلایی منچستریونایتد بود و مایکل سیلوستره مدعی شد حضور دستیاران جدید نقش مهمی در موفقیت های یونایتد در آن مقطع داشته است.

مایکل سیلوستره گفت: "یونایتد الگوی متفاوتی است و در گذشته عادت به کار کردن با سر الکس داشت، او نیز بعضی اوقات دو الی سه روز به تمرین نمی آمد و احتمالا با مدیر برنامه ها یا استعدادیاب ها جلسه داشته یا نقش های دیگری ایفا می کرد. در روزهای غیبت فرگوسن، استیو مک کلارن، برایان کید، و کارلوس کی روش مسئولیت تمرینات را برعهده می رفتند و معمولا حتی اگر فرگوسن در تمرینات نبود نیز اتفاقات به شکل معمول پیش می رفت."

سرالکس فرگوسن اغلب در طول ۲۷ سال حضور در یونایتد دستیارانش را تغییر می داد. سیلوستره در این باره گفت: "حضور چهره جدید در رختکن باعث آمادگی بازیکنان می شد. من از بازی کردن در زیر نظر همه دستیاران او لذت بردم زیرا همه آنها با ایده های مختلف همراه بوده و به ما طراوت می دادند.

به همین دلیل نیز سر الکس مرد خاصی بود، زیرا او باهوش بوده و دستیار مناسب و باهوش انتخاب می کرد تا کارهای روزمره را به او واگذار کند. برای بازیکنان نیز این کار تازگی داشت، زیرا حضور یک دستیار جدید به معنای یک چالش جدید بوده و فکر می کنم روش های مختلف فعالیت بخش اصلی موفقیت در یونایتد است.

به خصوص ما با حضور کارلوس کی روش کار تاکتیکی بسیار بیشتری انجام دادیم و برای بازیکنان یونایتد دشوار بود که قبول کنیم که بعضی اوقات ما ۱۵ دقیقه توپ را لمس نکرده و کارهای تاکتیکی انجام دهیم."

تگ ها


کارلوس کی روش تیم ملی کلمبیا میکاییل سیلوستره آرسنال کلمبیا