تمجید مربی ایتالیایی از بازیکن جوان منچسترسیتی

فیل فودن هافبک جوان منچسترسیتی یکی از بزرگترین استعدادهای جهان فوتبال است و خیلی‌ها از جمله دی‌باجیو او را ستاره بعدی جهان فوتبال معرفی می‌کنند....

فیل فودن هافبک جوان منچسترسیتی یکی از بزرگترین استعدادهای جهان فوتبال است و خیلی‌ها از جمله دی‌باجیو او را ستاره بعدی جهان فوتبال معرفی می‌کنند.

به گزارش مدال؛ «فیل فودن» 19 ساله هافبک منچسترسیتی با این تیم دو بار قهرمان لیگ برتر شده و به انگلیس در قهرمانی جام جهانی نوجوانان در سال 2017 کمک شایانی کرد.

«لوئیجی دی‌باجیو» سرمربی سابق تیم زیر 21 ساله‌های ایتالیا به تازگی از این ستاره جوان تعریف کرد و در گفتگو با «اسپورتس‌میل» در این خصوص گفت: «همواره دوست داشتم فودن را در تیمم داشته باشم. او یک قهرمان خواهد بود اما باید از او محافظت شود. پپ گواردیولا در مربیگری بازیکنان جوان یک استاد است و فودن زیر نظر او یک ستاره بزرگ خواهد شد. فیل فودن کیفیت بالایی دارد و واقعاً مرا دیوانه عملکرد خود می‌کند.»

دی‌باجیو درباره «گرت ساوتگیت» و اعتمادش به بازیکنان جوان هم صحبت کرد. او درباره فرصت دادن ساوتگیت به بازیکنانی مانند اودوی، سانچو، مونت، تامی آبراهام گفت: «انگلیس بهترین جوانان را دارد. در انگلیس البته یک پسر 23 ساله را یک مرد می‌دانند. من عاشق ذهنیت بریتانیایی‌ها هستم‌. با تیم جوانان انگلیس چند مرتبه روبه‌رو شدم و اعتراف می‌کنم آن‌ها با استعداد هستند. رایان سسنون را بسیار دوست دارم. او با سن کمش 150 بازی حرفه‌ای دارد. در بریتانیا مربیان به جوانان اعتماد می‌کنند و جسارت دارند.»

او درباره «مویزه کین» جوان اول فوتبال ایتالیا هم که راهی اورتون شد صحبت کرد: «او باید صبر کند تو نوبتش فرا برسد. او استعداد دارد و سال گذشته در یوونتوس جهش خوبی داشت.»

بیشتر بخوانید:

لیورپول به منچسترسیتی غرامت داد

تگ ها


فیل فودن منچسترسیتی سیتیزن‌ها لوئیجی دی‌باجیو لیگ برتر انگلیس فوتبال جهان فوتبال