تمجید ژوزه مورینیو از خبرنگاران ایتالیایی

آقا خاص خاطرات خوبی از دوران حضورش در اینتر دارد...

آقا خاص خاطرات خوبی از دوران حضورش در اینتر دارد

آقای خاص از رسانه‌های ایتالیایی به عنوان بهترین رسانه‌ها در حوزه فوتبال یاد کرد و در همین حال به رسانه‌های فوتبالی در انگلیس و اسپانیا طعنه زد.

به گزارش مدال، در حالی که در این چند روز اخیر چندین رسانه ایتالیایی از تمایل ژوزه مورینیو برای برای بازگشت به سری آ و مربیگری در تیم‌هایی مانند اینتر و رم خبر داده‌اند، این مرد پرتغالی نشانه‌ای دیگری از تمایلش برای برگشتن به کالچو بروز داد.

مورینیو که از زمان اخراجش از منچستریونایتد در ماه دسامبر سال گذشته، بدون تیم بوده و به عنوان کارشناس شبکه ورزشی beIN Sport فعالیت دارد، گفت: "بهترین خبرنگاران، آنهایی که بیشترین اطلاعات و شناخت را از فوتبال دارند، به نظر من ایتالیایی هستند. آنها خودشان هم واقعاً به فوتبال علاقه دارند و می‌خواهند چیزهای بیشتری از این ورزش بیاموزند و درک کنند.

بدون شک آنها بهترین‌های این رشته در حوزه خودشان هستند و برای بحث درباره فوتبال زبانی غنی دارند. رسانه‌های پرتغالی هم بسیار خوب هستند اما بحث رسانه‌های فوتبالی در بریتانیا متفاوت است. آنجا میان خبرنگار فوتبالی بودن و مفسر فوتبالی بودن تفاوت بسیار واضحی هست. به همین دلیل به نظر من، در بریتانیا، گرایشات خبرنگاران را علاقه یا عدم علاقه آنها به تیمی که درباره‌اش اظهارنظر می‌کنند بستگی دارد."
مورینیو ادامه داد: "برخی مفسران هستند که خودشان را کارشناسانی خبره می‌دانند اما زمانی که از پشت دوربین به پشت کامپیوترهای شخصی‌شان می‌روند، نقاب از چهره برمی‌دارند. رسانه‌های اسپانیایی هم فوتبال را دوست دارند اما فوتبال را با باشگاهی که حامی‌اش هستند، دوست دارند. آنها 24 ساعت روز با فوتبال زندگی می‌کنند اما بیش از اندازه تحت تأثیر باشگاه‌هایی قرار می‌گیرند که طرفدارش هستند."