تمجید AFC از ارسلان مطهری در آستانه بازی ذوب‌آهن و الاتحاد

سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه دیدار تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن ایران و الاتحاد عربستان با انتشار گزارشی، از عملکرد ارسلان مطهری تمجید کرد....

به گزارش مدال، تیم فوتبال ذوب‌آهن ایران که تنها نماینده باقیمانده کشورمان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیاست، از ساعت 20 روز دوشنبه و در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها، به مصاف تیم الاتحاد عربستان می‌رود.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی، به بررسی بازیکنان مؤثر تیم‌های حاضر در این مرحله پرداخته و ارسلان مطهری از ذوب‌آهن و رومارینیو از الاتحاد را مؤثرترین بازیکنان دو تیم دانسته است.
در بخشی از این گزارش آمده است: ارسلان مطهری با وجود اینکه تنها 377 دقیقه از 540 دقیقه ممکن مرحله گروهی به میدان رفت، سودمندترین بازیکن ذوب‌آهن بوده است. او با سه گل زده و یک پاس گل، مؤثرترین بازیکن هجومی تیمش در لیگ قهرمانان آسیاست. این بازیکن 26 ساله با وجود اینکه سه ماه قبل از حضور در ایران در تیم صحم عمان توپ می‌زد، با به ثمر رساندن شش گل، آقای گل تیمش در فصل گذشته لیگ برتر ایران بود.
مطهری امیدوار است موفقیت خود را در سال 2015 تکرار کند، جایی که او با به ثمر رساندن سه گل در 10 دیدار، به نفت تهران برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا کمک کرد. او در مسابقات سال 2018 هم در تراکتورسازی حضور داشت، اما در سه دیداری که به میدان رفت، گلی به ثمر نرساند.
AFC درباره رومارینیو هم نوشت: با پایان قرارداد ناصر الشمرانی و تعلیق یک ساله فهمد المولد، بار اصلی گلزنی الاتحاد روی دوش رومارینیوست. این بازیکن برزیلی در هر سه دیدار آخر مرحله گروهی گلزنی کرد و امیدوار است این روند را در دیدار روز دوشنبه برابر ذوب‌آهن ادامه دهد.
لیگ قهرمانان آسیا رقابتی است که رومارینیو عملکرد فوق‌العاده‌ای در آن داشته است. این بازیکن 28 ساله در این مسابقات، 18 گل به ثمر رسانده که 9 گل آن در سه فصل حضور در الجیش بوده است، پیش از اینکه بهترین عملکرد خود را با الجزیره در سال 2018 با شش گل زده نشان دهد و سه گل هم در این فصل به ثمر برساند.

بیشتر بخوانید:

مجوز بازیکنان سرباز ذوب‌آهن برای بازی با الاتحاد صادر شد

 

 

تگ ها


ارسلان مطهری ذوب آهن الاتحاد الاتحاد-ذوب آهن AFC Champions League فوتبال