تمدید با کریمی و دانشگر، مأموریت ویژه سعادتمند

در حالی که تیم استقلال جهت آماده سازی برای برگزاری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا در قطر به سر می برد، هنوز وضعیت تمدید یا جدایی کریمی نامشخص است....

به گزارش "ورزش سه"، با پایان این فصل  فوتبالی در ایران، قرارداد ۷ تن از بازیکنان استقلال به پایان رسید. از بین این ۷ نفر، وضعیت مرتضی تبریزی و محسن کریمی مشخص بود و مدیران استقلال قصد تمدید با این بازیکنان را نداشتند و یا اینکه حداقل تا پنجره نقل و انتقالاتی نیم فصل دوم قصد تمدید با تبریزی را نداشتند.


اما در این بین و از میان پنج نفر باقیمانده، استقلالی ها قرارداد فرشید باقری، روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی را تمدید کردند و گفته می شود که آبی پوشان امروز موفق به تمدید قرارداد با دانشگر شده اند ولی هنوز تکلیف کریمی نامشخص است.


علی کریمی فصل درخشانی را با استقلال پشت سر گذاشت. او که در ۲۷ دیدار استقلال در لیگ نوزدهم برای این تیم به میدان رفت، ۵ گل و ۴ پاس گل داد و در مجموع این دیدارها، ۳۰ پاس کلیدی برای هم تیمی هایش مهیا کرد که در واقع می توان گفت چنانچه بازیکنان استقلال از پاس های کلیدی کریمی نهایت استفاده را می کردند، کریمی در هر بازی یک پاس گل می داد.


علاوه بر این، ۸۵ درصد پاس های کریمی در این فصل به درستی به مقصد رسید. او به طور میانگین در هر بازی ۸۰ لمس توپ داشت و ۱۲۵ عملکرد دفاعی موفق را در لیگ نوزدهم از خود به ثبت رساند.


محمد دانشگر نیز که بالاخره پس از کش و قوس های فراوان قراردادش را با آبی پوشان تمدید کرد، یکی از ارکان اصلی خط دفاعی استقلال بود. دانشگر که در فصل گذشته به دلایل مسائل انضباطی، دو بار توسط فرهاد مجیدی از تیم کنار گذاشته شد، ناجی آبی پوشان در شهرآورد نیمه نهایی جام حذفی بود و توانست با گل ثانیه های پایانی خود، باعث پیروزی استقلال در دربی حذفی باشد.


گذشته از این، بنا بر آمار منتشر شده، دانشگر در فصل گذشته عمکلردهای دفاعی خوبی را از خود به جا گذاشت و از خوب های آبی پوشان در فصل گذشته بود. نکته جالب درخصوص مدافع استقلال این است که او در فصل گذشته ۵ بار برای استقلال گلزنی کرد و ۲ بار نیز پاس گل داد.


هر چند که تا زمان نگارش این مطلب، خبر تمدید قرارداد دانشگر به طور رسمی اعلام نشده است اما استقلال با تمدید قرارداد این مدافع بوشهری، اکنون تنها نیاز به توافق با علی کریمی دارد تا این هافبک خوش آتیه و تکنیکی را در تیم خودش حفظ کند. شاید از دست دادن کریمی، برای استقلال در فصل بعد گران تمام شود. چرا که بازار نقل و انتقالات در فوتبال ایران روزهای پایانی خود را سپری می کند و یافتن جایگزین برای کریمی بسیار مشکل است.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۳۹۹ استقلال تهران احمد سعادتمند محمد دانشگر علی کریمی