تمدید شبانه پیکه؛ کاپیتان، ۳۷ساله بازنشسته می‌شود!

تمدید قرارداد بارسلونا با جرارد پیکه که دیشب اتفاق افتاد در نوع خود عجیب بود. پیکه حالا تا سال ۲۰۲۴ بازیکن بلوگرانا است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بارسلونا دیشب قرارداد چهار بازیکن خود را به صورت شبانه تمدید کرد اما عجیب‌ترین مورد از این میان این چهار نفر تمدید قرارداد جرارد پیکه ستاره کهنه کار بارسا است. قرارداد قبلی پیکه در سال ۲۰۱۸ امضا شده و تا سال ۲۰۲۲ اعتبار داشت. پیکه تا آن زمان ۳۵ ساله می شد. ولی دیشب اعلام شد پیکه قرارداد خود را تا دو سال دیگر یعنی تا سال ۲۰۲۴ تمدید کرده و در نتیجه او تا ۳۷سالگی با بارسا قرارداد خواهد داشت.

البته در بخشی از قرارداد جدید آمده که دو سال پایانی قرارداد پیکه منوط به حضور او در تعداد مشخصی بازی خواهد بود هر چند تعداد دقیق بازی ها اعلام نشده است.

علت قراردادهای جدید بازیکنان بارسا فرمولی است که بارتومئو و مدیریت ارائه داده اند. به این ترتیب دستمزد بازیکنان فوراً کم نمی‌شود بلکه سالهای قرارداد آنها افزایش می‌یابد. با وجود بند مشروطی که گفته می‌شود در قرارداد پیکه وجود دارد، در این شکی نیست که او می‌تواند تا ۳۷سالگی به حضور در خط دفاعی بلوگرانا ادامه دهد.

مقایسه مورد پیکه با شرایط راموس در رئال مادرید جالب خواهد بود. قرارداد فعلی راموس در سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد ولی رئال حاضر نیست بیشتر از یک سال به قرارداد او اضافه کند چرا که سیاست باشگاه در مورد بازیکنان بالای سی سال این را ایجاب نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

بارسلونا ۵-۱ فرانس واروش: آتش‌بازی ۱۰ نفره

آخرین چمپیونزلیگ مسی با پیراهن بارسلونا؟

 

 

تگ ها


جرارد پیکه فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال