تمدید قانون موقت فیفا برای آزادسازی بازیکنان در نقل و انتقالات

دفتر شورای فیفا تصمیم گرفت اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم های ملی تمدید کند....

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، با توجه به چالش‌هایی که هنوز در اثر شیوع کرونا بر فوتبال داخلی کشورها و همچنین فوتبال بین المللی تاًثیر گذار است، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته است انعطاف پذیری بیشتری نسبت به آزاد سازی بازیکنان برای تیم‌های ملی نشان دهد. این تمهید شامل بازیکنانی می‌شود که در لیگ‌هایی فعالیت دارند که برنامه ریزی مسابقات آنها همچنان متاًثر از شیوع کرونا است.

در آستانه پنجره مسابقات بین المللی آتی مردان و زنان و پس از دریافت بازخورد مثبت از جامعه فوتبال در خصوص اقدامات موقتی صورت گرفته در سال گذشته، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته است که اصلاحات موقتی مقررات نقل و انتقالات و وضعیت بازیکنان را در رابطه با آزاد سازی بازیکنان برای حضور در تیم‌های ملی تا پایان آوریل ۲۰۲۱ تمدید کند.

اصلاحات موقتی شامل موارد ذیل خواهد بود:

* این اصلاحات شامل کلیه مسابقات رسمی آقایان، بانوان و فوتسال تا پایان آوریل ۲۰۲۱ خواهد بود

* در تمام مسابقاتی که مطابق تقویم بین المللی فیفا در بازه زمانی فوق برگزار شود «پروتکل بین المللی مسابقات فیفا – بازگشت به مسابقات» اعمال خواهد شد.

* قوانین مربوط به آزادسازی بازیکنان برای حضور در تیم‌های ملی بدون تغییر خواهد ماند به جز:
قانونی مبنی بر قرنطینه اجباری به مدت حداقل ۵ روز در بدو ورود به محل باشگاه یا محل برگزاری مسابقه ملی وجود داشته باشد.
محدودیت سفر به / از محل باشگاه یا محل برگزاری مسابقه ملی وجود داشته باشد.
معافیت خاصی از سوی مقامات محلی در ارتباط با تصمیمات فوق برای بازیکنان یا تیم‌های ملی در نظر گرفته نشده باشد.

همچنین با هدف اطمینان از ارائه انعطاف پذیری لازم که نیازهای تمام شرایط گوناگون در سراسر دنیا را در نظر گرفته باشد، دفتر شورای فیفا تصمیم گرفته که تمهیدات موقتی را که سال گذشته در خصوص ثبت بازیکنان اعلام شده بود را تمدید کند.

در نتیجه بازیکنان می‌توانند طی یک سال حداکثر با سه باشگاه قرارداد ببندند و مجاز هستند حداکثر برای سه باشگاه در طول یم فصل بازی کنند.

همچنین فدراسیون‌ها می‌توانند:
* در هر زمان برای افزایش یا اصلاح تاریخ‌های شروع و پایان پنجره نقل و انتقالات درخواست خود را به فیفا ارائه دهند.
* درخواست نمایند بازه پنجره نقل و انتقالاتی که پیشتر باز شده است اصلاح یا طولانی‌تر شود، مشروط به اینکه مدت آن از حداکثر زمان مجاز (۱۶ هفته) تجاوز نکند.
* درخواست نمایند بازه پنجره نقل و انتقالاتی که هنوز باز نشده است اصلاح یا طولانی‌تر شود، مشروط به اینکه مدت آن از حداکثر زمان مجاز (۱۶ هفته) تجاوز نکند.

فیفا همگام با کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها بطور مداوم شرایط را در سراسر دنیا رصد کرده و با همکاری کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها تلاش‌های خود را معطوف به اطمینان از سلامت تمام کسانی خواهد نمود که در مسابقات بین المللی پیش رو شرکت خواهند داشت.

تگ ها


فیفا فدراسیون فوتبال نقل و انتقالات فوتبال