تمریناتم را بطور مستمر با نظارت و کنترل کادر فنی پیگیری می‌کنم

پدیده کشتی آزاد ایران که سال گذشته را با موفقیت‌های چشمگیری پشت سر گذاشت، همچنان برای رسیدن به اهداف بزرگ خود تلاش می‌کند و با وجود محدودیت های کرونایی مشغول تمرین است....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، بی تردید می توان امیر حسین زارع آزادکار جوان آملی تیم ملی را یکی از پدیده های کشتی ایران نامید. او که سال گذشته توانست در میادین مختلف داخلی و خارجی، حریفان نامدار و بزرگی را شکست دهد، نشان داد وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد ایران، خالی از مدعی نیست و مدعیان سنگین وزن باید به او نیز به چشم یک کشتی‌گیر ششدانگ و باانگیزه بنگرند.

امیر حسین زارع، قهرمان امیدهای جهان، سال گذشته با دوبنده تیم بازار بزرگ ایران توانست در فینال لیگ برتر «گنو پتریاشویلی» قهرمان نامدار گرجستانی را شکست دهد. البته این پایان درخشش زارع نبود و وی چندی بعد در رقابتهای بین المللی جام متئو پلیکونه ایتالیا، کار بسیار بزرگی انجام داد. این جوان آزادکار و آینده دار، توانست در این میدان بین المللی هم یکی پس از دیگری از سد رقبای عنوان‌دار و باتجربه خود بگذرد و به عنوان قهرمانی وزن ۱۲۵ کیلوگرم برسد.

امیر حسین زارع که مدتی است به دلیل تعطیلی اردوهای تیم ملی تمرینات انفرادی خود را پشت سر می گذاشت در خصوص آخرین وضعیت خود به خبرنگار مهر گفت: از همان زمان شیوع کرونا و تعطیلی اردوهای تیم ملی از تهران به آمل بازگشتم و تمرینات انفرادی خودم را آغاز کردم. البته در این مدت بطور مستمر با اعضای کادر فنی تیم ملی در ارتباط بوده و هستم و حتی برخی اوقات با رفتن به شهرستان فریدونکنار، زیر نظر عباس حاج کناری یکی از مربیان تیم ملی هم تمرین کردم.

وی تصریح کرد: در طول این مدت که تمرینات اردویی تعطیل بود از هر فرصت و امکاناتی استفاده کردم تا آمادگی جسمانی و روحی خودم را حفظ کنم. طبیعتا چون با توجه به شرایط کرونایی نمی‌توانستیم با افراد مختلف تمرین کنیم، مدام به دل کوه و طبیعت می زدم و تمرینات بدنسازی را انجام می دادم. البته در این بین تمرینات کشتی را هم در دستور کار داشتم و با کارهای سرعتی و هجومی سعی در تقویت تمامی موارد کشتی و رفع نقاط ضعفم بودم.

نایب قهرمان المپیک نوجوانان ۲۰۱۸ آرژانتین در خصوص رقابتهای لیگ کشتی هم گفت: ماههاست کشتی تعطیل بوده و بچه‌ها از تمرینات منسجم و حضور در میادین رسمی دور بوده اند. به همین دلیل امیدوارم تکلیف رقابتهای لیگ برتر هم زودتر مشخص شود و آزادکاران بتوانند ضمن کسب درآمد در این مسابقات، از نظر فنی هم با پیشرفت همراه شوند.

وی در پایان به شانس حضورش در بازیهای المپیک هم اشاره کرد و گفت: فدراسیون کشتی برای سپردن دوبنده تیم ملی به مدعیان، یک چرخه انتخابی را تدوین کرده که هر کشتی‌گیری بتواند امتیاز بیشتری کسب کند، صاحب دوبنده تیم ملی خواهد شد. من هم سعی خواهم کرد تمریناتم را با جدیت دنبال کنم تا بتوانم در قالب چرخه انتخابی به موفقیت دست یابم و در نهایت یکی از ملی پوشان المپیکی ایران باشم.

بیشتر بخوانید:

طالقانی: کشتی نباید دغدغه مالی داشته باشد

بنا: در المپیک شاهد اتفاقات عجیبی خواهیم بود

 

 

تگ ها


حسین زارع کشتی آزاد فدراسیون کشتی کشتی