تمرین با توپ پرواز؛ به زودی در اردوی تیم ملی

توپ بازی های دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در منطقه ی آسیا و هم چنین جام ملت های ۲۰۲۳ چین مشخص شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، توپ این دو مسابقات طراحی کمپای نایکی است. کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی نمونه ی زیادی از این توپ ها را در اختیار فدراسیون های ملی قرار خواهد داد. به خصوص ۱۲ تیمی که در دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ حضور خواهند داشت تا در دور جدید تمرینات تیم های ملی بازیکنان از این توپ استفاده کنند. 

توپی که نایکی برای مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ طراحی کرده پرواز نام دارد. هم چنین در ساخت این توپ از دو فن آوری «All Conditions Control» و «AerowSculpt» استفاده شده که این منجر به ثبات توپ در شرایط آب و هوایی مختلف و هم چنین کنترل بهتر توپ به هنگام ضربه می شود. 

هم اکنون توپی که در بازی های لیگ برتر مورد استفاده قرار می گیرد از کمپانی دربی استار است. اساسا فدراسیون فوتبال قادر به همکاری با شرکت نایکی برای استفاده از این توپ در بازی های لیگ برتر نیست به این خاطر که نایکی یک شرکت آمریکایی است و حق مذاکره و معامله با ایرانی ها را به خاطر تحریم خزانه داری آمریکا ندارد. پیش تر خزانه داری آمریکا به همکاری فدراسیون فوتبال ایران و شرکت آدیداس هم پایان داد. تحریم فوتبال ایران از سوی نایکی حتی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم به میان آمد که موجب عصبانیت کارلوس کی روش و واکنش او شد.

تگ ها


فیفا فوتبال