تمرین جداگانه کیانوش و سهراب

اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان بعد از گرفتن مجوز تمرین از ستاد مبارزه با کرونا، از امروز (۱۰ آبان) در کمپ آزادی تهران آغاز می‌شود....

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایران ورزشی ،  به همین منظور محمدحسین برخواه ۱۲ وزنه‌بردار را به این اردو دعوت کرده است. حافظ قشقایی در دسته ۶۱ کیلوگرم، حسین سلطانی در دسته ۸۱ کیلوگرم، محمد زارعی، علی میری و صالح چراغی در دسته ۸۹ کیلوگرم، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در دسته ۹۶ کیلوگرم، رسول معتمدی و سیدایوب موسوی در دسته ۱۰۲ کیلوگرم، علی هاشمی و کیا قدمی در۱۰۹ کیلوگرم و علی داودی در۱۰۹+ کیلوگرم، وزنه‌بردارانی هستند که به اردو دعوت شده‌اند. البته از بین نفرات دعوت شده به اردو به نظر می‌رسد مثل گذشته، کیانوش رستمی و سهراب مرادی فعلاً به جمع ملی‌پوشان ملحق نمی‌شوند و قرار است براساس برنامه تمرینی خودشان دست به وزنه شوند.


رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی قاره آسیا در بخش مردان که قرار است طبق تقویم جهانی فروردین ۱۴۰۰ درشهر تاشکند ازبکستان برگزار شود، باتوجه به اینکه مسابقه طلایی کسب امتیاز و تثبیت سهمیه المپیک توکیو برای وزنه‌برداران قاره کهن به شمار می‌رود، از اهمیت بسیار بالایی برای کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری ایران و ملی‌پوشان برخوردار است. به همین خاطر محمدحسین برخواه باید برنامه‌ای قوی برای مسجل شدن سهمیه‌های المپیکی اختصاص یافته به وزنه‌برداری ایران، همچنین کسب سکوی قهرمانی مسابقات آسیایی ازبکستان در تاشکند داشته باشد. درغیراین صورت برای وزنه‌برداری در آوردگاه آسیایی ازبکستان نمی‌شود نتیجه‌ای بهتر از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ تایلند متصور بود.

با این وجود اینطور که پیش‌بینی می‌شود، بازهم کادر فنی تیم ملی، خیلی نمی‌تواند دخالتی در برنامه‌ تمرینی و مسابقه‌ای دو ستاره عنواندار و ملی‌پوش کشورمان یعنی کیانوش رستمی و سهراب مرادی در اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری داشته باشد! زیرا این دو وزنه‌بردار با توجه به شرایط حساس و خاصی که در مسیر کسب سهمیه المپیک پیش‌رو دارند، خودشان مثل سنوات قبل برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای آماده‌سازی و حضور در مسابقات آسیایی تایلند، همچنین کسب سهمیه ورودی به المپیک توکیو در دستور کار دارند. به همین دلیل به نظر می‌رسد هر دو وزنه‌بردار علاوه بر اینکه دیرتر از بقیه بچه‌های اردونشین در تمرینات حاضر می‌شوند، قصد دارند بر اساس برنامه شخصی‌شان جلو بروند که با این شرایط باز نگرانی‌هایی به وجود می‌آید. البته بازهم باید منتظر ماند و دید که آیا آسیب‌دیدگی‌ها، ناکامی، شکست و عقب‌ افتادگی که به واسطه همین انفرادی حرکت کردن گریبان هر دو وزنه‌بردار را در گذشته گرفت، برای بازگشت آنها به شرایط عادی و تمکین از کادر فنی فعلی تأثیری داشته یا باز هم در ادامه مسیر، شاهد تکرار اتفاق‌های قبل هستیم؟

تگ ها


وزنه برداری کیانوش رستمی سهراب مرادی