تمهیدات فدراسیون وزنه‌برداری برای مبارزه جدی‌تر با دوپینگ

وضعیت نگران‌کننده وزنه برداری به عنوان یک رشته المپیکی از لحاظ افزایش آمار دوپینگ، متولیان فدراسیون را بر آن داشت تا دست به تمهیدات جدی‌تری بزنند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، با توجه به تازه ترین آمار اعلام شده از سوی مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی که در نشست روسای فدراسیون‌ها با حضور وزیر ورزش مطرح شد، بیشترین نمونه های مثبت دوپینگ مربوط به رشته وزنه برداری بود. رشته ای المپیکی که اهمیت فراوانی برای متولیان ورزش کشورمان دارد و همواره سهم بسزایی از مدال‌های کسب شده در المپیک را در کارنامه خود داشته است.

همین مساله باعث شد تا متولیان فدراسیون وزنه‌برداری هم با جدیت بیشتری دست به اقدامات لازم برای کاهش و ریشه‌کنی این معضل ورزشی بپردازند و برنامه های ویژه ای در دستور کار قرار دهند.

در همین راستا محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری اعلام کرد: تمهیداتی اندیشیده خواهد شد تا آزمایش دوپینگ در رقابتهای قهرمانی کشور و پیکارهای لیگ جدی‌تر از قبل انجام شود. ضمن اینکه تقویت برنامه های ویژه در بحث آموزش و همچنین انجام تست‌های دوپینگ بدون اطلاع قبلی از ورزشکاران می تواند تا میزان قابل توجهی از این مساله را برطرف سازد.

البته فدراسیون وزنه برداری پیش از این هم برنامه های جامع و وسیعی را در این خصوص به اجرا در آورده بود که حالا با توجه به گزارش اخیر فدراسیون پزشکی ورزشی در نظر دارد با جدیت بیشتری وارد عمل شود.

روز گذشته مهرزاد خلیلیان به عنوان دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(ایران نادو) اعلام کرد: در سال ۲۰۱۹ ، یک هزار و ۲۳۰نمونه گیری از ورزشکاران داشتیم که ۵۵ نمونه مثبت بود که میزان ۴/۴ درصد از نمونه ها را شامل می شود . در بین فدراسیون ها، فوتبال با ۳۷۷ نمونه گرفته شده در صدر قرار گرفت و بیشترین نمونه مثبت هم از فدراسیون وزنه برداری با ۱۱ نمونه مثبت بود .

بیشتر بخوانید:

امیدوارم تجلیل از ورزشکاران مدال‌آور ادامه‌دار باشد

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری: بدهی خاصی نداریم

 

 

تگ ها


وزنه برداری محسن بیرانوند دوپینگ وزنه‌برداری