تناقض‌های عجیب در پرونده پروپئیچ

برخی اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که در پرونده پروپئیچ مهاجم جنجالی و اسبق این تیم تناقض‌های زیادی وجود دارد....

در ماجرای پرو پئیچ و استقلال، تناقض‌های عجیبی دیده می‌شود.
به گزارش مدال، باشگاه استقلال به پرداخت طلب پروپئیچ محکوم شده و در دادگاه CAS هم فرجام‌خواهی آن‌ها به نتیجه نرسیده است. شمارش معکوس برای پایان مهلت پرداخت بدهی پروپئیچ شروع شده و هر روز که می‌گذرد، هواداران استقلال بیشتر نگران کسر امتیاز و محرومیت می‌شوند.
مسئولان فعلی باشگاه استقلال صرفا بر اساس شنیده‌های خود خیال می‌کنند دو سال پیش پرو پئیچ با ۳۰ هزار دلار حاضر به توافق بود اما پرداخت نشدن این مبلغ باعث شد تا او برای تمام طلب ۳۷۰ هزار دلاری حکم بگیرد. برای این ادعا هیچ سند و مدرکی در دست نیست. منطقی هم به نظر نمی‌رسد که یک بازیکن خارجی قید ۳۷۰ هزار دلار را بزند و به دریافت ۳۰ هزار دلار قناعت کند. اما داستان پرو پئیچ که این روزها استقلالی‌ها را نگران کرده از کجا شروع شد؟ 
پس از محکوم شدن استقلال به پرداخت ۳۷۰ هزار دلار، پندار توفیقی با شکایت به دادگاه CAS تمام مدارک موجود در باشگاه را ضمیمه پرونده کرد. دادگاه حکمیت ورزش پس از بررسی مدارک، در پاسخ به استقلال اعلام نامه‌ای ارسال کرد. در نامه ارسالی به استقلال آمده که مطابق مستندات موجود در پرونده، مواردی که استقلال مدعی آن شده با اسناد موجود در دادگاه CAS در تضاد است و هیچکدام آن‌ها صحت ندارد. در نامه CAS به استقلال یک نکته جالب افشا شده است. پرو پئیچ در تاریخ ۸ جون ۲۰۱۶ قراردادش را فسخ کرده و آن را به اطلاع استقلال و فدراسیون فوتبال ایران رسانده است.
نکته جالب اینجاست که باشگاه استقلال درست در تاریخی که پرو پئیچ قراردادش را فسخ کرده (۸ جون ۲۰۱۶) نامه‌ای به مدیربرنامه‌های پرو پئیچ می‌فرستد و از او می‌خواهد تا این بازیکن را از زمان آغاز تمرینات مطلع کند. مدیربرنامه ایرانی پرو پئیچ بدون اشاره به اینکه امروز قرارداد فسخ شده، در پاسخ به استقلال اعلام می‌کند که نامه را برای پرو پئیچ ارسال کردم. مسئولان بخش بین الملل باشگاه استقلال هم که قاعدتا باید نامه فسخ قرارداد را همان روز دیده باشد، به چه دلیل برای حضور بازیکن در تمرین نامه می‌نویسند؟ جالب‌تر اینکه مدیر برنامه ایرانی هم که قاعدتا از وضعیت و اقدامات بازیکنش مطلع بوده، چرا در جواب باشگاه بدون اشاره به فسخ قرارداد، اعلام می‌کند که نامه را برای پرو پئیچ ارسال کردم؟
نامه دادگاه حکمیت ورزش به پندار توفیقی که به نمایندگی از استقلال به CAS شکایت کرده بود، چند نکته را آشکار کرده است. نخست اینکه تمام ادعا‌های استقلال در این پرونده نادرست اعلام شده و CAS هیچکدام از ادعا‌های توفیقی را نپذیرفته است. نکته دوم، در این پرونده هیچ اثری از راضی بودن پرو پئیچ به دریافت ۳۰ هزار دلار نیست. نکته سوم که از همه مهمتر است، تاریخ ۸ جون ۲۰۱۶ است که پرو پئیچ به استقلال نامه فسخ فرستاده، اما مدیر برنامه و مسئولان استقلال جوری وانمود کرده‌اند که انگار نه انگار این بازیکن قراردادش را فسخ کرده است. چرا آن‌ها خود را بی‌اطلاع از فسخ وانمود کرده‌اند، از نکات مهم پرونده پرو پئیچ است که شاید این روز‌ها به درد مسئولان وقت استقلال بخورد تا دوبار از یک سوراخ گزیده نشوند.
باشگاه استقلال در حال حاضر باید ۳۷۰ هزار دلار بابت طلب پرو پئیچ بپردازد و چنانچه این اتفاق رخ ندهد، خطر کسر امتیاز و محرومیت به شدت این تیم را تهدید می‌کند. استقلال تا چند روز دیگر باید این بدهی را بپردازد و راه گریزی نیست، اما این تجربه باید پیش روی مدیران استقلال باشد که به جای توجه به حرفه‌های بدون سند، مدارک این پرونده را به دقت ببینند و به نکات و تناقض‌های آن پی ببرند.

 

اخبار مرتبط:
استراماچونی: استقلال یکی از مهم‌ترین تیم‌های آسیا است
روزنامه قطری خبر داد؛ بازیکن استقلال در آستانه انتقال به الاهلی
رونمایی از هدف جدید آبی‌ها/ مهاجم کیه‌وو استقلالی می‌شود؟

تگ ها


پرو پئیچ بدهی استقلال خطر کسر امتیاز استقلال حواشی استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال