تنها مربی خارجی اخراج نشده استقلال تهران

حضور استراماچونی روی نیمکت سبب شد تا نیم‌نگاهی داشته باشیم به نیمکت آبی‌پوشان در سالیان دور و تنها مربی خارجی این تیم که اخراج نشد و با توافق از این تیم جدا شد....

به گزارش مدال، ولادیمیر جگیچ مربی اهل کشور یوگسلاوی، پس از رایکوف دومین مربی خارجی استقلال بود که هدایت این تیم را بر عهده گرفت. جگیچ هم از جمله مربیان تاثیرگذار در تاریخ باشگاه استقلال بود که یکبار هم با این تیم به قهرمانی جام حذفی رسید.
جگیچ دو فصل سرمربی استقلال بود و نتایج قابل قبولی با این تیم گرفت و در نهایت نیز در پایان دومین سال حضورش در استقلال و همزمان با اتمام قرارداد از این تیم جدا شد تا تنها مربی خارجی باشد که پایان کارش در استقلال با اخراج همراه نبوده باشد.

*کمتر از یک فصل
کخ و بیلفسکی تنها مربیان خارجی و اخراجی استقلال هستند که یک فصل را با این تیم به پایان نرسانند و در همان اولین فصل حضورشان در این تیم طعم اخراج را چشیدند.


*استراماچونی و طلسم شکنی
استراماچونی پس از رایکوف، جگیچ، بیلفسکی، سکوموروخوف، کخ و شفر، هفتمین سرمربی خارجی باشگاه استقلال است که قرار است در لیگ نوزدهم هدایت آبی پوشان را بر عهده را بگیرد.
سرمربی جوان و ایتالیایی آبی پوشان دوست ندارد به سرنوشت اکثر مربیان خارجی پیش از خودش در این تیم دچار شود و برای همین از اولین روز پذیرفتن این مسئولیت نظم را سرلوحه کارش در این تیم قرار داد.
استراماچونی در یکی از اولین اقداماتش در این تیم برای حفظ نظم و انضباط قید استفاده از ۳ بازیکن را زد تا نشان دهد منافع و موفقیت تیمی برای او از منافع فردی مهم تر است.

بیشتر بخوانید:
دیسیپلین به روش استراماچونی/نظم نقطه قوت استقلال مدل ۹۸

تگ ها


استراماچونی استراماچونی استقلال آندره آ استراماچونی مربیان خارجی استقلال تاریخ باشگاه استقلال مربیان اخراجی استقلال تعداد مربیان خارجی استقلال استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال