تنوع طلبی لالیگا؛ توپ‌های متفاوت پوما به جای نایکی

پس از 23 سال همکاری، لالیگا به همکاری با کمپانی نایکی پایان داد...

پس از 23 سال همکاری، لالیگا به همکاری با کمپانی نایکی پایان داد

لیگ اسپانیا برای سال‌ها با شرکت نایکی همکاری می‌کرد و امسال با پایان یافتن این قرارداد اسپانسر جدید لالیگا را شرکت پوما بر عهده گرفته است.

 

به گزارش مدال به نقل از آ اس، پس از 23 سال که این کمپانی آمریکایی طراح و تولیدکننده توپ‌های رسمی لیگ‌های فوتبال اسپانیا را بر عهده داشت، مدیران این لیگ با پوما برای سه فصل آتی به توافق رسیده‌اند. توافق میان طرفین چند هفته پیش حاصل شده است. لالیگا در سال 2016 قرارداد همکاری‌اش را با نایکی برای سه سال دیگر تمدید کرد اما از تمدید دیگری خبری نیست.
دلیل اینکه لالیگا چنین تصمیمی را گرفته این است که به دنبال یک توپ خاص و منحصر به فرد و البته متفاوت با دیگر لیگ‌های معتبر اروپایی است. در حال حاضر نایکی تقریبا همان توپی را که برای لالیگا تولید می‌کرد، برای لیگ برتر هم طراحی می‌کرد. در حالی که لالیگا توپ متفاوتی را می‌خواهد که دنیا آن را با لالیگا بشناسد. پس از مذاکره با کمپانی‌هایی چون آل اشپورت و کلمه، نهایتا این پوما بود که انتخاب شد.
پوما اخیرا به فعالیت‌هایش در لالیگا گسترش بخشیده است. در حال حاضر ستارگانی نظیر آنتوان گریزمان، یان اوبلاک، لوییس سوارز و ساموئل اومتیتی با این کمپانی همکاری می‌کنند. والنسیا نیز از فصل آینده پوما می‌پوشد.