تنیس روی‌‎میز ایران در انتظار تقویم آسیا برای کسب سهمیه المپیک

تقویم آسیایی تنیس روی‌میز برای برگزاری احتمالی مسابقات کسب سهمیه المپیک در اسفند ماه تکلیف فدراسیون ایران را برای فعالیت‌های داخلی مشخص می‌کند....

به گزارش خبرنگار مهر، با اعلام فدراسیون جهانی تنیس روی میز قرار است اواخر اسفند ماه مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک به میزبانی قطر برگزار شود.

پیش از این خرداد ماه ۱۴۰۰ برای برگزاری این رقابت‌ها تعیین شده بود اما فدراسیون جهانی تنیس روی میز با لحاظ کردن شرایط کرونایی جهان و وضعیت مساعد قطر برای میزبان مسابقات تصمیم به برگزاری این رویداد (مرحله نهایی گزینشی المپیک) در دوحه گرفت ضمن اینکه زمان آن را هم سه ماه به جلو انداخت.

بر همین اساس فدراسیون‌های قاره‌ای باید تا پیش از زمان مقرر (اواخر اسفند ماه) مسابقات گزینشی خود برای توزیع سهمیه‌های المپیک را برگزار کند تا کشورهای شرکت کننده در مرحله نهایی این رقابت‌ها مشخص شود (کشورهایی که از حضور در مسابقات قاره‌ای موفق به کسب هر دو سهمیه مجاز خود نشده‌اند می‌توانند در مرحله نهایی گزینشی المپیک شرکت کنند).

پیش از این قرار بود رقابت‌های گزینشی المپیک در سطح آسیا حداکثر تا ۱۰ اردیبهشت ماه برگزار شد اما با در نظر گرفتن اقدام اخیر فدراسیون جهانی، صحبت‌هایی در فدراسیون آسیای تنیس روی میز مبنی بر انجام رقابت‌های انتخابی قاره‌ای در اسفند ماه و به میزبانی قطر مطرح شده است.

فدراسیون تنیس روی میز کشورمان که سال گذشته از اعزام تیم ملی به مسابقات تیمی انتخابی المپیک به نتیجه نرسید حضور در مسابقات گزینشی قاره‌ای و مرحله نهایی انتخابی المپیک را در برنامه دارد تا بتواند همچون دوره گذشته با هر دو سهمیه مجاز راهی المپیک شود. این فدراسیون بر همین اساس پیگیری برنامه‌های داخلی از جمله مسابقات باشگاهی خود را به نهایی شدن تقویم فدراسیون‌های آسیایی و جهانی به توزیع سهمیه‌های المپیک منوط کرده است.

پنجشنبه گذشته مرحله رفت مسابقات باشگاهی تنیس روی میز در بخش مردان به پایان رسید و یک هفته پیش از آن هم رقابت‌های باشگاهی بانوان به پایان این مرحله رسیده بود، پیش از این بهمن و اسفند ماه به ترتیب برای برگزاری مرحله برگشت و پلی آف رقابت‌های لیگ عنوان شده بود اما با لحاظ کردن برنامه‌های المپیکی در سطح آسیا و جهان احتمالاً زمان این دو مرحله از رقابت‌ها دستخوش تغییراتی خواهد شد.

تگ ها


دوحه آسیا تنیس روی میز فدراسیون تنیس روی میز