تنیس روی میز فعلا درخواستی برای آغاز مسابقات ندارد

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با بیان اینکه این فدراسیون درخواستی بابت آغار به کار فعالیت‌های این رشته نداده، گفت: فعلا هم تصمیمی برای ارائه چنینی درخواستی نداریم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مهرداد علی قارداشی در گفتگو با  مهر با تاکید بر اینکه فدراسیون تنیس روی میز هنوز برنامه مصوبی برای رویدادهای پیش رو ارائه نداده است، گفت: البته اینگونه اعلام شده که مسابقات قهرمانی جهانی اسفند ماه برگزار می شود اما این رقابت ها تا به امروز سه بار به تعویق افتاده و احتمال تغییر دوباره در زمان برگزاری آن بعید نیست.


وی ادامه داد: در مورد رقابت های باقی مانده گزینشی المپیک هم قرار است فدراسیون جهانی مهرماه بررسی نهایی خود را انجام داده و تصمیم گیری لازم را داشته باشد. آن زمان مشخص می شود که این رقابت ها برگزار می شود یا اینکه از طرف ITTF منتفی خواهد شد.


رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: بر همین اساس فعلا برنامه مشخص و قطعی در رده ملی نداریم که به خاطر آن ملزم به تشکیل اردوی ملی باشیم. بنابراین تاکنون درخواستی به ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر طرح شرایط و درخواست اخذ مجوز برای آغاز اردوها نداشته ایم و فعلا هم قصدی برای مطرح کردن این درخواست نداریم. بعد از اینکه فدراسیون جهانی در مورد مسابقات قهرمانی جهان و گزینشی المپیک به جمع بندی رسید و آن را به صورت رسمی اعلام کرد، در مورد اخذ مجوز اقدام لازم را انجام خواهیم داد.


قارداشی در پاسخ به این پرسش که «شما می گوئید تاکنون درخواستی برای کسب مجوز آغاز فعالیت ها نداده اید درحالیکه اقدامات اولیه برای برگزاری لیگ برتر در فدراسیون شما انجام شده است. برای این رقابت ها هم درخواست کسب مجوز نداشته اید؟»، تاکید کرد: فدراسیون تنیس روی میز متقاضی کسب مجوز برای هیچ فعالیتی نبوده است حتی لیگ برتر؛ در مورد این رقابت ها اقدامات اولیه مثل ثبت نام تیم ها در حال انجام است اما هنوز به مراحل نهایی نرسیده ایم. هر زمان در مورد زمان لیگ و چگونگی برگزاری آن به جمع بندی رسیدیم، درخواست خود را برای کسب مجوز لازم مطرح می کنیم.


وی همچنین در مورد مسابقات گزینشی المپیک به یک موضوع اشاره کرد و گفت: به احتمال زیاد در صورتیکه فدراسیون جهانی تنیس روی میز قصد برگزاری قطعی این رقابت ها را داشته باشد، برای رقابت های آسیای میانه تایلند میزبان خواهد بود. ایران هم در این رقابت ها حتما شرکت می کند.


رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به ترکیب اعزامی به این رقابت ها نیز یادآور شد: پیش از این ترکیب نوشاد و نیما عالمیان همراه با ندا شهسواری و شیما صفایی برای اعزام به مسابقات منطقه ای انتخابی المپیک انتخاب شده بودند. فدراسیون تصمیمی برای تغییر این ترکیب ندارد. در صورتیکه ITTF برنامه خود را برای برگزاری رقابت های گزینشی المپیک مصوب کند با همین ترکیب در آن شرکت خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:

نوشاد عالمیان پیگیر بازگشت به لیگ تنیس روی میز فرانسه

تنیس روی میز فعلا درخواستی برای آغاز اردو و مسابقات ندارد

 

 

تگ ها


تنیس روی میز